Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Panevėžio balsas: Žmonių pasitikėjimas šalies Prezidentei svarbus

2009-12-31

Raimonda MIKUČIONYTĖ

Šie metai Lietuvai ir visiems šalies gyventojams, iš jų ir panevėžiečiams, buvo ypatingi. Tik laikas galės atsakyti į klausimus, kurie jaudina visus. Visiems neramu, kokie bus kiti 2010 metai, ko laukti iš jų ir ką galime per metus pakeisti. Šiandien „Panevėžio balsas" skaitytojams siūlo išskirtinį interviu su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite, kuri sako: „Kurti kitokią Lietuvą reikia pradėti nuo savęs".

- Jeigu turėtumėte galią atsukti laiką atgal ir sugrąžinti metų pradžią, ką pakeistumėte 2009-aisiais?

- Laikas nepavaldus nei Prezidentei, nei kam nors kitam. Todėl reikia dirbti ir gyventi taip, kad nereikėtų gailėtis dėl padarytų klaidų. Galvokime apie ateities Lietuvą, apie tai, ką galime pakeisti šiandien.

- Lietuvoje dabar labai daug nusivylusių žmonių. Vieni jų palieka šalį, kiti stengiasi iš paskutiniųjų išgyventi. Ką jiems visiems - išvažiuojantiems ir liekantiems gyventi čia - pasakytumėt?

- Lietuvai reikia kiekvieno iš Jūsų, kad ir kur būtumėt. Sunkmetis nebus ilgas. Reikia tiesiog gebėti pamatyti naujas galimybes, nebijoti bet kokio darbo, imtis naujos veiklos, persikvalifikuoti nelaukiant, kol kas nors ką nors pasiūlys. Išeičių visada yra. Ir mano gyvenime buvo įvairių periodų. Kai reikėjo, dirbau ir už menką atlyginimą, ne visada turėdama ką pavalgyti, tačiau tikėjimo geresne ateitimi niekada nepraradau. Kaip išgyvensime sunkmetį, labai daug priklauso ir nuo to, kaip sugebėsime padėti vienas kitam, padėti savo šeimai ar buvusiam kolegai. Kurti kitokią Lietuvą reikia pradėti nuo savęs. Šalis išgyvena permainų laikotarpį. Tai galimybė patiems kurti savo šalį taip, kaip norime, ir tokią, kokios norime. Kokia bus Lietuva, priklauso nuo kiekvieno iš mūsų supratimo, pastangų ir noro keistis. Viskas mūsų pačių rankose - būkite iniciatyvūs padėdami savo Tėvynei, o ne vien reikalaudami iš jos. Esame darbšti ir išradinga tauta - tikrai įveiksime laikinus sunkumus. Ekonomika Lietuvoje tikrai pradės tvarkytis jau kitų metų pabaigoje, o dar kitų metų pradžioje, 2011-aisiais, turėtų išryškėti atsigavimo ženklai. O dėl išvažiuojančiųjų? Kiekvienas žmogus turi pasirinkimą. Aš tokį taip pat turėjau. Grįžau į Lietuvą sunkmečiu, nors turėjau pasirinkimą likti Briuselyje su didesniu atlyginimu, dėkingesniu darbu ir komfortiškesniu gyvenimu. Dirbdama Lietuvai, gyvenau užsienyje beveik penkiolika metų. Tikrai ten nėra lengviau. Sunkiai dirbti reikia visur. Tačiau kur kas didesnis džiaugsmas savo darbu padėti kurti savo valstybę, negu dirbti svetur ir nuolat ilgėtis Tėvynės. Žmogus, kuris nori tik lengvo uždarbio ir kuriam svarbūs tik materialiniai dalykai, yra žmogus be šaknų. Turime gyventi ir dirbti taip, kad niekur iš Lietuvos važiuoti nereikėtų ir nesinorėtų, nebent pasimokyti arba įgyti patirties.

- Esate labai aukštai reitinguojama, ar jaučiatės pelnytai įvertinta?

- Dirbdama apie įvertinimą negalvoju. Naudoju savo žinias ir patirtį priimdama svarbiausius ir būtiniausius valstybei ir jos žmonėms sprendimus. Stengiuosi matyti ir girdėti kiekvieno žmogaus problemas ir padedu ieškoti būdų joms spręsti. Stengiuosi būti sąžininga sau ir kitiems, kiekvieną man patikėtą darbą atlikti atsakingai ir kokybiškai. Lietuvai reikia permainų, žmonės tikisi apgalvotų ir ryžtingų sprendimų. Stengiuosi jų nenuvilti. Žmonių pasitikėjimas - man didelė atsakomybė ir įpareigojimas.

- Jus kartais pavadina Geležine ledi. Sudarote stiprios, žinančios savo vertę moters įvaizdį. Iš kur semiatės stiprybės, jėgų? O jeigu neviltis aplanko?

- Mokytis ir semtis stiprybės galima iš visko. Mokausi iš kiekvieno sutikto žmogaus, knygų, meno, sporto. Žmonės manim patikėjo, jog padėsiu jiems kurti kitokią, geresnę Lietuvą, todėl privalau būti stipri ir kantri, imtis ryžtingų, dažnai ir nepopuliarių veiksmų. Visa širdimi tikiu, kad mums pavyks sukurti tokią Lietuvą, kokios norime.

- Metai artėja į pabaigą, todėl ir tradicinis klausimas: ko palinkėtumėte panevėžiečiams?

- Panevėžiečiams linkiu pasitikėjimo savo jėgomis ir susitelkimo dirbant savo gražaus miesto ir Lietuvos labui. Dabar daug kas Jūsų pačių rankose. Esate iniciatyvūs ir kūrybiški, būkite pilietiški. Mylėkite savo miestą ir jo žmones, didžiuokitės, kad esate panevėžiečiai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.01.26 15:26

Atgal