Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Pasaulio lyderes Prezidentūroje pasitinka M. K Čiurlionis

2011-06-30
Ketvirtadienis, birželio 30 d. (Vilnius). Į Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva Vilniuje surengtą konferenciją „Moterys demokratijos stiprintojos: gerosios praktikos pavydžiai" atvykstančias įtakingas pasaulio moteris iš viso pasaulio pasitinka unikaliausio lietuvių dailininko ir kompozitoriaus M.K.Čiurlionio darbai.
 

Pasaulio lyderės turi galimybę susipažinti su žymiausiais M. K. Čiurlionio paveikslais - „Pilies pasaka", „Pavasario motyvas", „Ramybė", „Pasaulio sutvėrimas", „ Sonata Nr. 5".

Prezidentės teigimu, menotyrininkų dažnai su V. Kandinskiu, M. Klingeriu ir E. Munchu lyginama M. K. Čiurlionio kūryba tapo Lietuvos tapatybės simboliu.

Menininko Sauliaus Valiaus ir dailininkės Neringos Ratkutės parengta ekspozicija taip pat supažindina su M. K. Čiurlionio žmonos, aktyvios XX a. pirmosios pusės visuomenės ir moterų sąjūdžio veikėjos Sofijos Kymantaitės - Čiurlionienės veikla. 1929 - 1938 m. S. Kymantaitė - Čiurlionienė buvo ir Lietuvos delegacijos Ženevoje prie Tautų Sąjungos socialinių reikalų komisijos narė ir aktyviai gynė moterų teises.

Konferencijos dalyviams bus padovanoti ir M.K.Čiurlionio muzikos kūrinių įrašai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.06.30 09:52

Atgal