Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Pasaulio lyderiai sveikina olimpiadą

2012-07-27
Ketvirtadienis, liepos 27 d. (Londonas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja 2012 - ųjų vasaros olimpinių žaidynių oficialiuose renginiuose. Šalies vadovė Karalienės Elžbietos II - osios kvietimu lankėsi žaidynių proga surengtame oficialiame priėmime Bekingemo rūmuose.

Priėmimo metu Lietuvos vadovė bendravo su Karaliene Elžbieta II - aja ir karališkaja šeima, Jungtinės Karalystės premjeru Davidu Cameronu, naująjį Vokietijos Prezidentą Joachimą Gaucką pakvietė atvykti dvišalio vizito į Lietuvą.

Prezidentė taip pat susitiko su Liuksemburgo Didžiuoju Hercogu, Islandijos, Šveicarijos, Latvijos, Suomijos, Bulgarijos, Kipro, Azerbaidžano, Gruzijos ir Kazachstano prezidentais, Airijos, Prancūzijos, Olandijos, Estijos, Rusijos, Moldovos ir Pakistano vyriausybių vadovais, Jungtinių Tautų Generaliniu Sekretoriumi Ban Ki Moonu.

Po oficialaus priėmimo Bekingemo rūmuose Lietuvos Prezidentė išvyko stebėti Londono žaidynių atidarymo ceremonijos.

„Olimpiada yra aukščiausias žmogaus valios ir sportinių galių įvertinimas. Atletų ryžtas, sunkus kasdieninis darbas ir meistriškumas yra pavyzdys, kaip turime siekti savo tikslų. Pagarba, draugystė ir kompetencija grindžiamos olimpinės žaidynės atveria naujas galimybes tobulėti. Tai - viso pasaulio sporto, žmogiškųjų idealų ir draugystės šventė", - sakė Prezidentė.

Vizito metu valstybės vadovė taip pat lankysis olimpiniame kaimelyje ir susitiks su mūsų šalies olimpiečiais, kuriems perduos iš Lietuvos atvežtą simbolinę olimpinę liepsną.

Lankydamasi Londone Prezidentė stebės plaukiko Giedriaus Titenio pasirodymą kvalifikacinėse 100 metrų plaukimo varžybose bei drauge su Lietuvos krepšinio gerbėjais žiūrės Lietuvos ir Argentinos vyrų rinktinių dvikovą olimpiniame krepšinio turnyre.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.07.27 21:43

Atgal