Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Pasaulio sveikatos apsaugos kryptys pirmą kartą formuojamos Lietuvoje

2015-09-14

Pirmadienis, rugsėjo 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono komiteto 65-ąją sesiją, pirmą kartą surengtą Baltijos šalyse.

Kreipdamasi į sesijos dalyvius Prezidentė pabrėžė, kad Vilniuje priimti strateginiai sprendimai bus didelė parama kiekvienai šaliai, formuojant nacionalinės sveikatos apsaugos kryptis.

„Labai sveikinu PSO kvietimą politikams, ypač sveikatos sistemos politikams, orientuoti sveikatos sistemas į visuomenę. Ji mus ragina aktyviau skatinti visus žmones siekti sveiko gyvenimo būdo. Tai vienintelis virusas, kuriuo kiekvienas turėtų užsikrėsti nuo vaikystės visam gyvenimui“, – sakė Prezidentė.  

Šalies vadovė gyvybių išsaugojimo planu pavadino sesijos darbotvarkės klausimus dėl sveikatos sistemos Europoje prioritetų, dėl tabako kontrolės, tuberkuliozės prevencijos veiksmų. Europos laukia nauji iššūkiai, susiję su migrantų srautais ir besikeičiančia visuomene.   

Pasak Prezidentės, praktika orientuoti sveikatos sistemą vien į gydymą ir kovą su ligos pasekmėmis jau atgyveno. Todėl Europos fizinio aktyvumo strategija, kuri bus priimta šioje sesijoje, labai aktuali ir Lietuvai, mažinant sergamumą bei gerinant bendrą visuomenės sveikatą.

Prezidentė susitiko su pirmą kartą Lietuvoje oficialiai viešinčia Danijos kronprincese Mary, PSO Europos regiono globėja, aktyviai besirūpinančia moterų sveikatos, vaikų mirtingumo, labdaros klausimais.

Šalies vadovė taip pat bendravo su PSO generaline direktore Dr. Margaret Chan, PSO Europos regiono direktore Dr. Zsuzsanna Jakab ir kitais svečiais.

„Litexpo“ rūmuose prasidėjusioje PSO Europos regiono komiteto sesijoje dalyvauja 53 Europos valstybių sveikatos apsaugos ministrai ar jų deleguoti asmenys su delegacijomis, Europos Komisijos, tarptautinių organizacijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Sesija baigs darbą rugsėjo 17 dieną.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.09.14 10:22

Atgal