Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Pilietiška visuomenė – Lietuvos saugumo garantas

2014-11-28

Penktadienis, lapkričio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valdovų rūmuose sveikindama mokytojus, susirinkusius į forumą „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui artėjant", pabrėžė, jog šiandien mokytojams tenka ypatinga užduotis - rengti atsakingą, pilietišką, patriotišką Lietuvos jaunimą.

„Mūsų valstybės stiprybė - atsakingi ir sąmoningi Lietuvos piliečiai. Jūs, mokytojai, turite galimybę ugdyti tokį pilietį nuo pat mažų dienų. Jūsų pastangos gali padėti suformuoti geriausią skydą nuo mūsų valstybei kylančių grėsmių - kritinį mąstymą", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, mokykloje pilietinis ugdymas negali būti tik formalumas ir neturi apsiriboti tik valstybinių švenčių šventimu ir pilietinio ugdymo pamokomis. Mokytojai turi drąsiai ir atsakingai diskutuoti su savo mokiniais apie bandymus paveikti Lietuvos gyventojų sąmonę, vertybių sistemą, ryšį su valstybe.

Valdovų rūmuose vykstančiame forume dalyvauja daugiau nei 300 pilietiškumo pagrindų, istorijos, lietuvių kalbos, geografijos mokytojų iš visos Lietuvos.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.11.28 00:00

Atgal