Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Pilietiškas jaunimas puoselėja Baltijos kelio vertybes

2014-08-23

Šeštadienis, rugpjūčio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikinimu jaunimui pradėjo Baltijos kelio 25-osioms metinėms pažymėti skirtos pilietinių iniciatyvų dienos „Koks tu ir aš - tokia ir Lietuva" renginius.

"Prieš 25-erius metus laisvės troškimas ir drąsa sujungė Lietuvos žmones Baltijos kelyje. Šiandien Jūsų sambūris rodo, kad vienybės idėja ir po ketvirčio amžiaus yra svarbi. Jūs branginate tai, ką Jūsų tėvai ir seneliai iškovojo susikibę už rankų. Jų pasirinktas laisvės kelias atvėrė galimybes laisvai mąstyti ir kalbėti, mokytis ir keliauti, kurti ir veikti", - sveikindama jaunimą sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad, stiprėjant Rusijos karinei agresijai, Lietuvai ypač svarbūs pilietiški ir veržlūs jauni žmonės, kuriantys savo šalies ateitį ir puoselėjantys laisvę, gimusią Baltijos kelyje.

Lietuvos moksleivių sąjungos surengtos pilietinių iniciatyvų dienos „Koks tu ir aš - tokia ir Lietuva" metu visuomenei pristatytos jaunimo iniciatyvos: ,,Misija Sibiras", ,,Neužmirštuolė", ,,Su Gimtadieniu, Lietuva", kiti pilietiškumą ugdantys renginiai, vyko diskusijos patriotiškumo temomis, veikė menų dirbtuvės.

Rytoj minimos Ukrainos nepriklausomybės dienos proga renginio dalyviai suformavo širdį iš Ukrainos vėliavos.

Pilietinių iniciatyvų diena yra vienas iš Baltijos kelio 25-mečiui paminėti skirtų renginių. Ryte Prezidentė dalyvavo "Baltijos kelio sąšaukos" renginyje, kuriame į susitikimus su Baltijos kelyje esančių miestų ir rajonų gyventojais išlydėjo renginio delegaciją. Vakare šalies vadovė dalyvavo iškilmingoje Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybinių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Katedros aikštėje ir pasveikino visų Baltijos šalių gyventojus.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.08.23 13:24

Atgal