Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Policija turi užtikrinti žmonių saugumą

2014-10-02

Ketvirtadienis, spalio 2 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikimą su Lietuvos policijos vadovais pradėjo sveikinimu visiems policijos pareigūnams ir darbuotojams profesinės šventės - Angelų sargų dienos proga.

Dabartinė Lietuvos geopolitinė situacija policijai kelia naujų iššūkių. Valstybės vadovė sakė, kad policija šiuo metu kaip niekada daug pastangų turėtų skirti viešosios tvarkos ir rimties užtikrinimui šalyje. „Žmonės visoje Lietuvoje ir bet kuriuo paros metu turi jaustis saugūs", - sakė Prezidentė.

Visuomenės pasitikėjimas šios institucijos veikla pastaraisiais metais nuolat didėjo, daugiau jaunimo renkasi policininko profesiją. Valstybės vadovė teigiamai įvertino dabar vykstančią kriminalinės policijos reformą.

Policijoje vykdomą rotaciją būtina ne tik tęsti, bet ir plėsti rotuojamų asmenų ratą. Šis procesas negali tapti užuovėja neveikliems, atsakomybės stokojantiems pareigūnams.

Prezidentė atkreipė policijos vadovybės dėmesį į tai, kad reikia gerinti ikiteisminio tyrimo pareigūnų kvalifikaciją. Šiandien trečdalis jų vis dar neturi teisinio išsilavinimo. Tačiau nuo tyrėjo profesionalumo, nuo pirminėje stadijoje tinkamai surinktų įrodymų priklauso bylų baigtis.

Šiuo metu policija ištiria tik kiek daugiau nei pusę visų registruotų nusikaltimų. Vėl daugėja eismo įvykių, sužeistųjų ir žuvusiųjų keliuose, o nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, skaičius išaugo net 12 procentų.

Būtina imtis priemonių, kad padėtis gerėtų. Žmonių saugumo užtikrinimas - tiesioginė policijos pareigūnų atsakomybė ir kasdienis uždavinys.

Prezidentė akcentavo geresnio policijos bendradarbiavimo su prokurorais ikiteisminiuose tyrimuose būtinybę.

Policijos darbo sėkmė daug priklauso nuo gerų ryšių su visuomene. Svarbu inicijuoti ir palaikyti naujas saugaus gyvenimo idėjas, ypač rajonuose ir miesteliuose. Gyventojus reikėtų pakviesti jungtis į saugios kaimynystės grupes, tapti policijos talkininkais. Visuomenės akyse kiekvienas policijos pareigūnas turėtų pelnyti pagarbą - tapti atsakomybės, drąsos ir pasiaukojimo pavyzdžiu. 

LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.10.02 14:14

Atgal