Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Politinių jėgų dialogas - spartesniam valstybės vystymuisi

2014-06-16

Pirmadienis, birželio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su valdančiosios koalicijos partijų vadovais - LSDP pirmininku Premjeru Algirdu Butkevičiumi, DP vadove Seimo Pirmininke Loreta Graužiniene, Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininku Rolandu Paksu ir Lenkų rinkimų akcijos frakcijos Seime seniūne Rita Tamašuniene.

Prezidentės inicijuotame susitikime aptarta padėtis šalyje ir galimybės stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, kad valstybės valdymui ir žmonių gerovei svarbūs sprendimai būtų priimami greičiau, skaidriau ir atviriau. Taip pat aptarti prioritetiniai artimiausių metų darbai ir valstybės tarnybos skaidrinimo svarba.

Pasak Prezidentės, jeigu valdančioji dauguma bus suinteresuota efektyviau spręsti valstybei ir šalies žmonėms aktualiausius klausimus, tokie susitikimai galėtų tapti periodiški. Prezidentės pasiūlyta nauja bendradarbiavimo forma padėtų išvengti konfrontacijos tarp institucijų ir leistų geriau ginti Lietuvos interesus.

„Laukia daug darbo - stiprinant šalies gynybinius pajėgumus, energetinį savarankiškumą, mažinant socialinę atskirtį, kovojant su korupcija. Kviečiu visas šalies politines jėgas kartu ieškoti žmonėms geriausių sprendimų. Žmonių saugumas ir gerovė - visų politinių jėgų atsakomybė. Šalies gyventojai tikisi greitų sprendimų, todėl būtinas dialogas", - pabrėžia Prezidentė.

Prezidentė taip pat akcentavo skaidraus valstybės valdymo, politikų asmeninio pavyzdžio, politinės atsakomybės, reputacijos ir politinės kultūros svarbą.

Nuotraukos: R. Dačkus.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.16 13:40

Atgal