Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Pradedamas sunkmečiu sumažintų algų atstatymo procesas

2013-09-24

Antradienis, rugsėjo 24 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo skubos tvarka priimtas Valstybės tarnybos įstatymo ir kitų įstatymų pataisas, kuriomis pradedamas sunkmečiu sumažintų algų atstatymo procesas pagal Konstitucinio Teismo nutarimą dėl darbo užmokesčio mažinimo neproporcingumo.

Pasak Prezidentės, vykdant Konstitucinio Teismo nutarimą pasirinktas ne pats optimaliausias kelias. Tačiau šios pataisos numato konkretų Konstitucinio Teismo nutarimo įgyvendinimo mechanizmą ir leidžia pradėti sunkmečiu sumažintų algų atstatymo procesą.

Tačiau, šalies vadovės teigimu, Vyriausybė privalo galvoti ir apie tuos žmones, dėl kurių į Konstitucinį Teismą nebuvo kreiptasi. Būtina ieškoti galimybių didinti algas ir mažiausiai uždirbantiems biudžetinių įstaigų darbuotojams - mokytojams, bibliotekininkams, kultūros, meno, sveikatos priežiūros įstaigų ir socialiniams darbuotojams, mokslininkams ir dėstytojams.

Pasak Prezidentės, sunkmečiu tauta buvo solidari, todėl ir dabar pagal finansines galimybes būtina pasirūpinti visomis grupėmis. Valstybė iki šiol yra skolinga ir pensininkams. Atstačius sunkmečiu sumažintas pensijas, turi būti parengtas ir jų kompensavimo mechanizmas, o žmonės aiškiai informuoti, kada atgaus savo pinigus.

Šalies vadovė jau prieš mėnesį siūlė Vyriausybei atstatant atlyginimus neišskirti nė vienos grupės ir laikytis socialinio teisingumo principo. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.09.24 16:48

Atgal