Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasirašė dekretą dėl vidaus reikalų ministro atsistatydinimo

2014-10-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus spalio 30 d. teikimą, priėmė vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko atsistatydinimą. Laikinai eiti vidaus reikalų ministro pareigas nuo spalio 31 d. iki lapkričio 7 d. pavesta krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui. Nuo lapkričio 8 d. iki bus paskirtas naujas ministras - ūkio ministrui Evaldui Gustui.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl stichinės nelaimės Šri Lankoje

2014-10-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą dėl daug žmonių gyvybių nusinešusios nuošliaužos. Užuojautos laiške, šalies vadovė palinkėjo stiprybės ir susitelkimo žuvusiųjų artimiesiems ir visiems Šri Lankos gyventojams.

Prezidentė pasirašė dekretą dėl Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus atleidimo

2014-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, Viešųjų pirkimų įstatymu ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus spalio 29 d. teikimą, spalio 31 d. atleidžia Žydrūną Plytniką iš Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pareigų.

Prezidentė pasirašė Valstybės paramos būstui įgyti ar išsinuomoti įstatymą

2014-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Valstybės paramos būstui įgyti ar išsinuomoti įstatymo pataisas. Jomis numatomos priemonės spręsti nepasiturinčių gyventojų ir jaunų šeimų apsirūpinimo būstu problemas, nustatyta daugiau paramos formų norintiems išsinuomoti ar įsigyti būstą. Socialinio būsto eilėse šiuo metu laukia daugiau kaip 30 tūkstančių Lietuvos šeimų. Tačiau kasmet aprūpinama vos 3-4,5 procento laukiančiųjų.

Šalies vadovė pareiškė užuojautą dėl Zambijos Prezidento mirties

2014-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą dėl Zambijos Respublikos Prezidento Michaelio Satos mirties. Šalies vadovė palinkėjo ištvermės Prezidento Michaelio Satos šeimai, artimiesiems ir visiems Zambijos žmonėms.

Prezidentė pasveikino Turkiją nacionalinės šventės proga

2014-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Turkijos Respublikos Prezidentą Recepą Tayyipą Erdoğaną nacionalinės šventės - Respublikos dienos - proga. Savo sveikinimo laiške Prezidentė teigė, jog Lietuvos ir Turkijos santykiai per pastaruosius dešimtmečius ypač sustiprėjo dėl abiejų šalių žmonių inicijuotų dvišalių projektų kultūros, turizmo, verslo ir kitose srityse.

Konstitucijos egzaminas – brandžios visuomenės įrodymas

2014-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Konstitucijos egzamino nugalėtojus. Šalies...

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl rašytojo R. Granausko mirties

2014-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl vieno didžiausių Lietuvos rašytojų - daugybės knygų autoriaus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Romualdo Granausko mirties. Pasak Prezidentės, R. Granauskas buvo išskirtinio talento prozininkas, sukūręs savitą rašymo stilių, puoselėjęs lietuviško žodžio tradicijas ir didelį dėmesį skyręs Lietuvai ir jos žmonėms.

Prezidentė pasveikino Čekiją nacionalinės šventės proga

2014-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Čekijos Respublikos Prezidentą Milošą Zemaną nacionalinės šventės - Nepriklausomybės dienos - proga. Savo sveikinime Prezidentė pabrėžė, kad per du dešimtmečius Lietuva ir Čekija tapo artimomis partnerėmis ir sąjungininkėmis, vystančiomis sėkmingo bendradarbiavimo iniciatyvas ne tik dvišaliu pagrindu, bet ir Europos Sąjungos bei Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos kontekste.

Prezidentė sveikina Ukrainos žmones su demokratiniais rinkimais į Parlamentą

2014-10-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Ukrainos žmones, pareiškusius savo valią sekmadienį įvykusiuose išankstiniuose rinkimuose į Ukrainos Parlamentą. Pasak Prezidentės, dėl savo šalies laisvės kovojantys ukrainiečiai tvirtai pasirinko europietišką ir demokratinėmis reformomis pagrįstą kelią. Tai labai svarbus žingsnis atkuriant stabilumą ir užtikrinant Ukrainos žmonių gerovę, kuriant stiprią ir vieningą valstybę.

Informacija atnaujinta 2021.10.02 14:03