Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė į žiemos olimpiadą išlydės Lietuvos olimpiečius

2018-01-31 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, vasario 1 d., 8.30 val. susitiks su šalies olimpine rinktine, išvykstančia į XXIII žiemos olimpines žaidynes Pjongčange. Valstybės vadovė Lietuvai atstovausiantiems sportininkams įteiks šalies trispalvę ir prie pusryčių stalo aptars olimpiečių pasirengimą didžiausiam žiemos sporto renginiui. Šiemet Lietuvos garbę žiemos olimpiadoje gins 9 šalies sportininkai: 4 biatlonininkai, 3 slidininkai, 2 kalnų slidininkai. Šiemet žaidynėse iš viso dalyvaus apie 3000 sportininkų iš 95 valstybių. Bus išdalinti 102 medalių komplektai.

Prezidentė susitiks su Nyderlandų ir Kroatijos gynybos ministrais

2018-01-31 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, vasario 5 d., 9.55 val. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje susitiks su Nyderlandų gynybos ministre Ank Bijleveld, Kroatijos vicepremjeru ir gynybos ministru Damiru Krstičevićiumi ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller. Vokietijai susitikime atstovaus gynybos ministerijos valstybės sekretorius Marcus Grübel. Lygiai prieš metus Lietuvoje dislokuotame ir Vokietijos vadovaujamame NATO priešakinių pajėgų batalione šiuo metu tarnybą atlieka Nyderlandų, Kroatijos, Prancūzijos ir Norvegijos kariai.

Šalies vadovė pasveikino Ispanijos Karalių su jubiliejumi

2018-01-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Ispanijos Karalių Pilypą VI jubiliejaus proga. Pasak šalies vadovės, Ispanijos Karalius yra jaunatviškas, šiuolaikiškas ir atsakingas vadovas, savo vertybėmis, visuomenine ir sporto veikla, savanorystės ugdymu ir dėmesiu pasaulio tautoms pelnęs platų palaikymą ir pagarbą tiek savo šalyje, tiek užsienyje. Anot Prezidentės, Lietuvos ir Ispanijos žmonių ryšiai nuolat auga, o bendradarbiavimas Europos Sąjungoje ir NATO prisideda prie abiejų valstybių saugumo ir gerovės.

Prezidentė priėmė skiriamuosius Čilės ambasadoriaus raštus

2018-01-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Čilės Respublikos ambasadoriaus Julio Bravo Yubini...

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus ambasadoriui Japonijoje

2018-01-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus nepaprastajam ir įgaliotajam šalies...

Šalies vadovė pasveikino Suomijos Prezidentą Sauli Niinistö su perrinkimu

2018-01-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino perrinktąjį Suomijos Respublikos Prezidentą Sauli Niinistö. Šalies vadovė palinkėjo daug visapusės sėkmės ir stiprybės toliau einant šias ypač svarbias pareigas. Valstybės vadovė išreiškė įsitikinimą, kad jau antrą kartą Suomijos piliečių išreikštas pasitikėjimas įkvėps Prezidentą tęsti pradėtus darbus siekiant dar didesnės visų šalies žmonių gerovės ir vienybės bei valstybės saugumo.

Prezidentė pasveikino perrinktąjį Čekijos Prezidentą Milošą Zemaną

2018-01-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino perrinktąjį Čekijos Respublikos Prezidentą Milošą Zemaną. Pasak šalies vadovės, Čekija yra svarbi Lietuvos partnerė ir sąjungininkė bendradarbiaujant žemyno ir saugumo darbotvarkės klausimais. Prezidentė išreiškė įsitikinimą, kad artimas abiejų valstybių dialogas Europos Sąjungoje ir NATO ir toliau stiprins abi šalis, atvers dar daugiau galimybių jų žmonėms bendradarbiauti.

Prezidentė Davose – Europa sugrįžta

2018-01-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo viena pagrindinių kalbėtojų Pasaulio ekonomikos forumo...

Šalies vadovė pareiškė užuojautą dėl ligoninės gaisro Korėjoje

2018-01-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Korėjos Respublikos Prezidentui Moon Jae-in dėl Mirjango miesto ligoninėje kilusio gaisro, pareikalavusio dešimčių žmonių gyvybių ir palikusio daugybę sužeistųjų. Šio siaubingo įvykio akivaizdoje šalies vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems nukentėjusiesiems, taip pat – sveikatos ir spartaus gijimo sužeistiesiems.

Nacionalinės dienos proga šalies vadovė pasveikino Australiją

2018-01-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Australijos Generalinį Gubernatorių Peterį Cosgrove šalies nacionalinės šventės – Australijos dienos – proga. Šalies vadovės teigimu, Australija yra artima ir svarbi Lietuvos ir visos Europos partnerė, su kuria mus vienija tie patys demokratiniai principai. Anot Prezidentės, svarbu stiprinti dar artimesnį Lietuvos ir Australijos bendradarbiavimą tarptautinės darbotvarkės, saugumo ir prekybos srityse tiek dvišaliu, tiek santykių su Europos Sąjunga ir NATO lygiu.

Informacija atnaujinta 2020.12.22 13:01