Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Pagarbos ir atminimo gėlės Prezidentės vardu

2018-10-31

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vardu Visų šventųjų ir Mirusiųjų atminimo dienų, Vėlinių,...

Prezidentė susitiko su signatarų takais keliavusiais moksleiviais

2018-10-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su projekto „Signatarų takais 1918–2018“ dalyviais ir...

Prezidentės vizitas Kinijoje – nauji plėtros horizontai Lietuvos verslui

2018-10-29 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kinijos Prezidento Xi Jinpingo ir šios šalies vyriausybės kvietimu lapkričio 2 d. vyksta darbo vizito į Šanchajų. Didžiausiame Kinijos ir septintame pagal dydį pasaulio mieste numatytas Lietuvos ir Kinijos Prezidentų susitikimas. Valstybių vadovai aptars dvišalius ryšius, naujas eksporto galimybes mūsų gamintojams milijardinėje Kinijos rinkoje. Daug dėmesio bus skirta Kinijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimui, klimato kaitos ir globalios prekybos klausimams, tarptautinės bendruomenės pastangoms užtikrinti taiką ir stabilumą pasaulyje.

Šalies vadovė priėmė Ispanijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2018-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Ispanijos Karalystės ambasadoriaus José Maríos Robleso...

Valstybės vadovė pareiškė užuojautą Indonezijai dėl aukų lėktuvo katastrofoje

2018-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Indonezijos Respublikos Prezidentui Joko Widodo dėl šimtų gyvybių pareikalavusios lėktuvo katastrofos. Šalies vadovė palinkėjo visokeriopos stiprybės, ištvermės ir susitelkimo aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems Indonezijos gyventojams įveikiant šios skaudžios nelaimės padarinius.

Prezidentė pasveikino Turkiją nacionalinės šventės proga

2018-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo, ir visų Lietuvos žmonių vardu, pasveikino Turkijos Respublikos Prezidentą Recepą Tayyipą Erdoğaną nacionalinės šventės – Respublikos dienos – 95-ųjų metinių proga. Pasak šalies vadovės, vertiname Turkiją kaip svarbią Lietuvos sąjungininkę ir partnerę, su kuria artimai bendradarbiaujama aktualiais saugumo ir europinės darbotvarkės klausimais, kartu dirbama ne tik Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje, bet ir dvišaliu lygiu.

Prezidentė pasveikino Airijos vadovą su perrinkimu

2018-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Airijos Prezidentą Michaelį D. Higginsą perrinkimo šalies vadovu proga ir palinkėjo visokeriopos sėkmės, sveikatos ir stiprybės toliau einant šias svarbias ir atsakingas pareigas. Šalies vadovė taip pat palinkėjo, kad didelis Airijos piliečių suteiktas pasitikėjimas suteiktų jėgų ir ryžto toliau dirbant visų šalies žmonių labui ir ginant valstybės interesus, buriant visuomenę svarbiems Airijos gerovę ir vienybę stiprinantiems, turtingą šalies kultūrą garsinantiems darbams.

Šalies vadovė pareiškė užuojautą Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui D. Trumpui

2018-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui Donaldui Trumpui dėl gyvybes nusinešusio žiauraus išpuolio sinagogoje Pitsburge, Pensilvanijos valstijoje. Užuojautoje pabrėžiama, kad Lietuva smerkia šį niekingą ir niekaip nepateisinimą neapykantos veiksmą ir reiškia savo solidarumą su JAV žmonėmis.

Prezidentė pasveikino Čekiją nacionalinės šventės proga

2018-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo, ir visų Lietuvos žmonių vardu, pasveikino Čekijos Respublikos Prezidentą Milošą Zemaną šalies Nepriklausomybės dienos 100-ųjų metinių proga. Pasak šalies vadovės, Čekija yra svarbi Lietuvos partnerė ir sąjungininkė. Visapusis Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimas yra neatsiejamas nuo abiejų šalių bendros narystės Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Prezidentės teigimu, Lietuva vertina Čekiją kaip bendramintę, su kuria sėkmingai sprendžiamas daugelis aktualių žemyno ir saugumo darbotvarkės klausimų.

Gynybos poreikiai negali tapti partijų finansavimo įkaitu

2018-10-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžina Seimui tobulinti 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą, kuriup skolintomis lėšomis leidžiama finansuoti ne tik šalies gynybos poreikius, bet ir politinių partijų veiklą. Šalies vadovės teigimu, partinė veikla negali būti prilyginta ypatingos svarbos strateginiams valstybės tikslams ir finansuojama skolintomis lėšomis. Sutapatinus gynybos ir partinės veiklos poreikius krašto apsauga tapo partinių susitarimų įkaite.

Informacija atnaujinta 2020.12.22 13:01