Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas šalies žmonėms Naujųjų metų proga

2018-12-31

Mieli Lietuvos žmonės, baigiasi nepaprasti – istoriniai metai! Ryškūs ir spalvingi. Mes pamatėme, kiek daug...

Kancleriai tampa politinio pasitikėjimo tarnautojais

2018-12-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Vyriausybės įstatymo ir su juo susijusio Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimus. Jiems įsigaliojus, ministerijų kancleriai taps politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojais, kuriuos į pareigas priima ir iš jų atleidžia ministras. Prezidentės pasirašytais įstatymais suvienodinama ministerijų kanclerių skyrimo tvarka su Vyriausybės ir Prezidentūros kanceliarijos kanclerių skyrimo tvarka. Vyriausybės kancleris jau yra politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, Prezidento įstatymo atitinkamos pataisos įsigalios nuo 2019 m. sausio 1 d.

Prezidentė pasirašė Referendumo įstatymą

2018-12-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Referendumo įstatymą. Referendumo įstatymo pakeitimai patikslina nuostatas dėl referendumo organizavimo procedūrų, agitacijos, balsų skaičiavimo, nustato darbo užmokesčio mokėjimą balsavimo komisijų nariams. Prezidentės pasirašytas įstatymas praplečia balsavimo vietų užsienyje skaičių – sudaromos galimybės balsuoti papildomoje balsavimo vietoje užsienyje prie Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas šalies žmonėms šv. Kalėdų proga

2018-12-24

Mieli Lietuvos žmonės, sutikime Kūčių vakarą su dėkingumu. Visiems, kurie mūsų kelyje yra atrama ir šiluma –...

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl cunamio Indonezijoje

2018-12-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Indonezijos Prezidentui Joko Widodo dėl daugybę žmonių gyvybių pasiglemžusio ir šalies gyvenvieties nuniokojusio cunamio. Šiuo sunkiu metu šalies vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės aukų šeimoms ir artimiesiems, sveikatos sužeistiesiems bei susitelkimo visiems Indonezijos žmonėms tęsiant nukentėjusiųjų paieškas.

Valstybės vadovė pasveikino Japonijos Imperatorių nacionalinės šventės proga

2018-12-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Japonijos Imperatorių Akihito gimimo dienos ir valstybės Nacionalinės šventės progomis. Pasak šalies vadovės, vertiname, kaip sustiprėjo Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas, žmonių draugystė, abipusiai naudingi verslo ir kultūros ryšiai, ypač pastaraisiais metais, per kuriuos vyko sėkmingi dvišaliai vizitai.

Prezidentė pareiškė užuojautas dėl sprogimo Čekijoje

2018-12-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu pareiškė užuojautas Čekijos Prezidentui Milošui Zemanui ir Lenkijos Prezidentui Andrzejui Dudai dėl tragiško sprogimo Čekijos anglies kasykloje, per kurį žuvo daugiau nei dešimt Čekijos ir Lenkijos piliečių.

Šalies vadovė pareiškė užuojautą dėl karės šauktinės mirties

2018-12-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl karės šauktinės Rūtos Paukštytės mirties. Pasak šalies vadovės, Lietuva neteko jauno žmogaus, dukros, karės, savanoriškai pasirinkusios atlikti pareigą Tėvynei. Dėl skaudžios netekties valstybės vadovė nuoširdžiai užjaučia R. Paukštytės artimuosius, draugus ir visą Lietuvos kariuomenę.

Prezidentė pasirašė įstatymus dėl dujų terminalo išpirkimo

2018-12-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Suskystintų gamtinių dujų terminalo ir kitų susijusių įstatymų pakeitimus, kurie didina konkurenciją dujų rinkoje, mažina vartotojų išlaidas terminalo išlaikymui ir sudaro sąlygas ilgalaikiam dujų tiekimui užtikrinti. Įstatymo pakeitimai atveria galimybę Lietuvai iki 2024 m. pabaigos išpirkti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivą-saugyklą bei sukurti regioninę dujų rinką, kuri efektyviai išnaudotų terminalo pranašumus.

Prezidentė suteikė malonę 8 asmenims

2018-12-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgusi į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė dekretą dėl malonės suteikimo 8 asmenims. Lina Saukė atleista nuo 7000 eurų dydžio piniginės baudos mokėjimo. Priimant sprendimą atsižvelgta į tai, kad nuteistoji išlaiko keturis mažamečius vaikus ir į sunkią jos šeimos materialinę padėtį. Irena Kulbačiauskienė atleista nuo 5604,7 eurų dydžio piniginės baudos mokėjimo. Priimant sprendimą atsižvelgta į sunkią nuteistosios sveikatos būklę. Nuteistoji turi nepilnametį sūnų, kuriam reikalinga priežiūra.

Informacija atnaujinta 2021.06.23 12:41