Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė pasveikino Prancūzijos Prezidentą su jubiliejumi

2017-12-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Prancūzijos Respublikos Prezidentą Emmanuelį Macroną jubiliejaus proga. Pasak šalies vadovės, Prancūzijos Prezidentas yra įkvepiantis jauno ir atsakingo politikos lyderio pavyzdys. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva vertina Prancūzijos vadovo iniciatyvas saugumo ir klimato kaitos srityse, pastangas telkti ir vienyti žmones svarbiems Europai bei visam pasauliui darbams.

Prezidentė pasirašė 2018 metų valstybės biudžetą

2017-12-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtus 2018 metų valstybės biudžeto, Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) biudžeto ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto įstatymus.

Prieš korupciją – turto deklaracijų viešumu

2017-12-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisas, kuriomis išplečiamas turto deklaracijas privalančių pateikti ir jas viešinti asmenų, užimančių svarbias pareigas viešajame sektoriuje, sąrašas. Prezidentės iniciatyva viešos bus visų politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, tarp jų – Respublikos Prezidento, ministrų patarėjų, Seimo narių padėjėjų, taip pat visų biudžetinių įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių, viešųjų įstaigų, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė arba savivaldybė, vadovų ir jų pavaduotojų deklaracijos.

Šalies vadovė pasveikino kompozitorių O. Balakauską jubiliejaus proga

2017-12-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuoširdžiai pasveikino kompozitorių Osvaldą Balakauską garbingo 80-ojo gimtadienio proga. Prezidentės teigimu, O. Balakauskas yra novatorius ir intelektualas, garbingais apdovanojimais už savo kūrybą įvertintas Lietuvoje ir pasaulyje. Kompozitoriaus darbai – svarbus šalies kultūros reiškinys, muzikos modernumo simbolis.

Šalies vadovė pasveikino išrinktąjį Čilės Prezidentą

2017-12-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Čilės Respublikos Prezidentą Sebastiáną Piñerą ir palinkėjo visokeriopos sėkmės jau antrą kartą eisiant šias svarbias ir ypač atsakingas pareigas. Sveikinime šalies vadovė taip pat palinkėjo, kad Čilės piliečių suteiktas pasitikėjimas įkvėptų naujajam Prezidentui ryžto ir atsakomybės siekiant užsibrėžtų tikslų, stiprinant šalies vienybę bei įgyvendinant ekonomikos augimą ir žmonių gerovę užtikrinsiančias reformas.

Atveriamas kelias Registrų centro pertvarkai

2017-12-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Valstybės informacinių išteklių valdymo, Civilinio kodekso, Akcinių bendrovių, Mažųjų bendrijų ir Viešųjų įstaigų įstatymų pataisas. Šalies vadovės inicijuota pertvarka leis valstybei ir savivaldybėms nemokamai naudotis valstybės registrais, sumažins Registrų centro įkainius ir biurokratinę naštą šalies gyventojams. Įsigaliojus įstatymų pakeitimams, valstybės institucijos ir įstaigos, taip pat savivaldybių institucijos ir įstaigos galės valstybės registrais naudotis nemokamai. Tai reiškia, kad gyventojams palengvės biurokratinė našta, žmonės nebus...

Prezidentė pasveikino plaukikę R. Meilutytę, Europos čempionate iškovojusią auksą

2017-12-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino sportininkę Rūtą Meilutytę, Europos plaukimo čempionate Danijoje 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje iškovojusią aukso medalį. Pasak šalies vadovės, ši nauja pergalė visai Lietuvai kelia pasididžiavimą plaukikės sportiniu meistriškumu, charakterio tvirtumu ir tikros kovotojos, įveikiančios didžiausius uždavinius, dvasia.

Prezidento rūmuose pirmą kartą įžiebiama Chanukos žvakė

2017-12-15 ANONSAS

Sekmadienį, gruodžio 17 d., 17.30 val. Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų Kolonų salėje bus įžiebta 6-oji Chanukos žvakė. Šventiniame vakare bus pristatyta Chanukos istorija, skambės dainos jidiš kalba, atliekamos tenoro Rafailo Karpio, kuris savo kūryboje daug dėmesio skiria žydų kultūrinei tradicijai ir siekia ją pristatyti visuomenei. Pagal hebrajų kalendorių Chanuka prasideda Kislev mėnesio 25 dieną, tačiau pagal Grigališkąjį – šventė kasmet minima skirtingomis dienomis, lapkričio arba gruodžio mėnesiais.

Antras „Brexit“ derybų raundas – sklandiems ateities santykiams

2017-12-15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime, kur tvirtinami...

Euro zonai stiprinti reikia veiksmingų priemonių

2017-12-15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime, kur tariamasi, kaip...

Informacija atnaujinta 2020.09.13 10:56