Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė pasveikino A. Gudžių tapus Europos disko metimo čempionu

2018-08-08

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino sportininką Andrių Gudžių Europos lengvosios atletikos čempionate Berlyne iškovojus aukso medalį ir tapus Europos čempionu. Anot valstybės vadovės, tai apdovanojimas už sunkų darbą treniruotėse ir graži dovana visai Lietuvai. Prezidentė padėkojo disko metikui, kad galime garbingai ir pakylėtai tarti Lietuvos vardą ir palinkėjo dar ne kartą būti tarp geriausių Europos sportininkų ir pradžiuginti visus įspūdingais laimėjimais.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl teatrologės I. Aleksaitės mirties

2018-08-08

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl žymios teatrologės Irenos Aleksaitės mirties. Pasak šalies vadovės, Lietuvos teatro gerbėjams liks I. Aleksaitės parašytos knygos, straipsniai kuriuose visada galime susitikti su legendiniais spektakliais, garsiais jų kūrėjais, Lietuvos kultūros istorijoje palikusiais ryškų pėdsaką. Prezidentė pabrėžė, kad tokį pėdsaką palieka ir I. Aleksaitė, kaip talentinga, išskirtinės erudicijos asmenybė, sukūrusi ištisą teatrologų mokyklą, teatro menui kėlusi aukščiausius reikalavimus, ieškojusi jame tikrųjų vertybių.

Prezidentė pasirašė dekretus dėl ambasadorių skyrimo ir atšaukimo

2018-08-08

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretus dėl ambasadorių skyrimo ir atšaukimo. Vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Vyriausybės teikimą, šalies vadovė nuo rugsėjo 3 d. Julių Pranevičių paskyrė nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Indijos Respublikoje, o nuo rugsėjo 17 d. nepaprastąjį ir įgaliotąjį ambasadorių Japonijoje, Naujajai Zelandijai, Malaizijai ir Singapūro Respublikai Gediminą Varvuolį - ambasadoriumi Australijos Sandraugai ir Indonezijos Respublikai.

Šalies vadovė pasveikino plaukiką D. Rapšį Europos čempionate iškovojus sidabrą

2018-08-07

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino plaukiką Daną Rapšį Europos plaukimo čempionate Glazge, 200 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojus sidabrą. Šalies vadovė pabrėžė, kad pergalė atėjo lydima atkaklaus darbo, daug jėgų ir ištvermės. Šiandien ji dar kartą patvirtina plaukiko talentą ir stiprų pasirengimą šiam sezonui. Pasak Prezidentės, savo laimėjimu D. Rapšys kuria pergalingą Lietuvos sporto istoriją ir garsina mūsų šalies vardą.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl žemės drebėjimų Indonezijoje

2018-08-06

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visos Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Indonezijos Respublikos Prezidentui Joko Widodo dėl daugybę žmonių gyvybių nusinešusio žemės drebėjimo. Nelaimės akivaizdoje šalies vadovė palinkėjo aukų šeimoms ir artimiesiems stiprybės, o visai šaliai – ištvermės ir susitelkimo tęsiant nukentėjusiųjų paieškas ir įveikiant žemės drebėjimo padarinius.

Prezidentė pasveikino Rūtą Meilutytę, Europos čempionate iškovojusią sidabro medalį

2018-08-05

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino sportininkę Rūtą Meilutytę, Europos plaukimo čempionate Glazge (Škotijoje) 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje iškovojusią sidabro medalį. Pasak Prezidentės, Lietuva visada susitelkia linkėdama Rūtai Meilutytei didžiausios sėkmės – tų auksinių sekundžių, kaip įkvėpimo ir dar vieno patikinimo, kad tik atkaklus darbas ir kova dėl užsibrėžto tikslo sukuria visų išsiilgtą rezultatą. Plaukikė vienintelė žino tikrąją jo kainą, o mes visi jaučiame jo vertę.

Prezidentė pasveikino irkluotoją M. Griškonį su Europos čempionato sidabru

2018-08-05

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino irkluotoją Mindaugą Griškonį, Europos irklavimo čempionate Glazge (Škotija) vyrų vienviečių klasėje laimėjusiam sidabrą. Pasak šalies vadovės, puikią sportininko laimėjimų kolekciją papildė dar vienas svarus apdovanojimas, įrodęs ryžtą užtikrintai siekti pergalės ir sportinio charakterio tvirtumą. Prezidentė padėkojo už visai Lietuvai padovanotą džiaugsmą ir patvirtinimą, kad mūsų šaliai atstovauja išskirtinio meistriškumo irkluotojai.

Valstybės vadovė pasveikino kino operatorių J. Gricių su jubiliejumi

2018-08-05

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino kino operatorių Joną Gricių garbingo 90-ojo jubiliejaus proga. Kaip teigiama sveikinime, filmų juostos, kurių titruose įrašytas J. Griciaus vardas, priklauso Lietuvos kinematografijos aukso fondui ir yra pelniusios tarptautinį pripažinimą. Pasak šalies vadovės, operatoriaus talento ir meistriškumo dėka įvairių kartų žiūrovai šiuose filmuose atranda tikrąjį kino meną – tai, kas prikausto žvilgsnį, jaudina, kas laiko tėkmėje nepraranda vertės.

Prezidentė pasveikino moterų ir vyrų irkluotojų komandas, Europos čempionate iškovojusius prizines vietas

2018-08-04

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Glazge (Škotija) vykstančiame Europos irklavimo čempionate porinių keturviečių valčių rungtyje sidabrą iškovojusius Aurimą Adomavičių, Saulių Ritterį, Rolandą Masčinską ir Dovydą Nemeravičių bei moterų porinių dviviečių valčių rungtyje bronzą laimėjusias Mildą Valčiukaitę ir Ievą Adomavičiūtę. Pasak šalies vadovės, šie sportininkai – puikus komandinės darnos pavyzdys.

Prezidentė pasveikino Šveicariją su nacionaline švente

2018-08-01

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Šveicarijos Konfederacijos Prezidentą Alainą Bersetą šalies nacionalinės dienos proga. Pasak šalies vadovės, Šveicarija yra svarbi Lietuvos ir išskirtinė Europos Sąjungos partnerė. Ypač vertinami pasitikėjimu, atvirumu ir pagarba grįsti saitai. Abi šalis sieja bendri tikslai tiek užtikrinti valstybių interesus, piliečių gerovę ir saugumą, tiek skatinti viso žemyno ekonomikos augimą, mokslo ir inovacijų plėtrą, inovatyvų verslą.

Informacija atnaujinta 2021.01.21 07:08