Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Europos saugumas – bendras Lietuvos ir Vengrijos interesas

2018-11-13

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vengrijos Prezidentu Janošu Aderiu. Vengrijos...

Lietuva prisijungia prie tarptautinės žodžio ir išraiškos laisvės iniciatyvos

2018-11-12

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paryžiuje kartu su pasaulio valstybių lyderiais prisijungė prie tarptautinės organizacijos „Žurnalistai be sienų“ iniciatyvos, raginančios pasaulinėje komunikacijos ir informacijos erdvėje užtikrinti žodžio laisvę, nuomonių įvairovę, informacijos vientisumą. Tarp prisijungusiųjų – Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas, Kanados premjeras Justinas Trudeau, Danijos premjeras Larsas Lokke Rasmussenas, Latvijos Prezidentas Raimondas Vėjuonis, Norvegijos premjerė Erna Solberg, Šveicarijos Prezidentas Alainas Bersetas.

Vengrijos Prezidentas atvyksta į Lietuvą

2018-11-12 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, lapkričio 13 d., 10.45 val., susitiks su Vengrijos Prezidentu Janošu Aderiu. Vengrijos vadovo vizito tikslas – paminėti Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Vengrija kaip ir Lietuva 1918 m., po Pirmojo pasaulinio karo, sukūrė nepriklausomą demokratinę respubliką. Valstybių vadovai aptars Lietuvos ir Vengrijos dvišalius santykius, ES darbotvarkės klausimus, saugumo padėtį regione ir bendrus veiksmus stiprinant NATO gynybą bei atgrasymą rytiniame Aljanso flange.

Žmonija privalo išmokti Pirmojo pasaulinio karo pamokas

2018-11-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prancūzijos Prezidento Emmanuelio Macrono kvietimu kartu su dar 60...

Prezidentė pareiškė užuojautą Jungtinių Amerikos Valstijų vadovui D. Trumpui

2018-11-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui Donaldui Trumpui dėl dešimčių žmonių gyvybių pareikalavusių gaisrų Kalifornijos valstijoje. Pasak šalies vadovės, šiuo sunkiu metu visa Lietuva reiškia paramą Jungtinių Amerikos Valstijų žmonėms. Prezidentė palinkėjo visokeriopos stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems nukentėjusiesiems, taip pat susitelkimo ir vienybės Kalifornijos gyventojams, tęsiant gelbėjimo darbus ir kuo greičiau įveikiant šios nelaimės padarinius.

Šalies vadovė pasveikino Lenkiją valstybės 100-mečio proga

2018-11-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Lenkijos...

Prezidentė pasveikino Vyriausybę su 100-uoju gimtadieniu

2018-11-09

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vyriausybės 100-mečio minėjime istorinio jubiliejaus proga...

Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl neblaivios vairavusios teisėjos atleidimo

2018-11-09

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei susipažinusi su Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2018 m. lapkričio 5 d. ir lapkričio 8 d. raštais bei prie jų pridėta medžiaga, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjos Gražinos Kazilionienės atleidimo iš pareigų, jai pažeminus teisėjo vardą. Prezidentė taip pat sustabdė teisėjos G. Kazilionienės įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jos atleidimo iš pareigų.

Valstybės vadovė Paryžiuje dalyvaus Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-mečio iškilmėse

2018-11-09 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prancūzijos Prezidento Emmanuelio Macrono kvietimu sekmadienį, lapkričio 11 d., Paryžiuje dalyvaus Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-mečio iškilmėse. Būtent lygiai prieš amžių lapkričio 11 d. 11 val. Kompjenėje, į šiaurę nuo Paryžiaus, buvo pasirašytos paliaubos su Vokietija. Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-metis, į kurį laukiama atvykstant apie 60 valstybių ir tarptautinių organizacijų vadovų, bus paminėtas simbolinėje vietoje – prie Triumfo arkos. Būtent pro ją 1918 m. pergalingai pražygiavo Prancūzijos kariai, Vakarų fronte nugalėję Vokietijos...

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl aktoriaus A. Storpirščio mirties

2018-11-07

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl teatro ir kino aktoriaus Arūno Storpirščio mirties. Anot šalies vadovės, kino ir televizijos filmų juostos išsaugos aktoriaus suvaidintus personažus, o žiūrovų atmintis – ir legendinius Jaunimo bei kitų teatrų spektaklius. Prezidentė pabrėžė, kad tai vaidmenys, kurie nepalikdavo abejingų, nes buvo sukurti atiduodant visas talento jėgas.

Informacija atnaujinta 2020.09.13 10:56