Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė apdovanojo Lietuvai nusipelniusius žmones

2014-07-06

Sekmadienis, liepos 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Liepos 6-osios - Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvai ir už šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams.

„Jūsų protai, rankos ir širdys kuria nuostabius dalykus vardan valstybės. Tegul šis pavyzdys įkvepia kiekvieną prisidėti prie sėkmingos Lietuvos kūrimo. Žmogaus, dirbančio Lietuvai, nuopelnai visada yra matomi, vertinami ir nebus pamiršti. Jie padeda rašyti naująją Lietuvos istoriją", - teikdama apdovanojimus sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, apdovanotieji savo gyvenimais liudija nenuginčijamą tiesą: Lietuva yra brangi, nes vienintelė. Ji suteikia pagrindą būti išskirtiniems ir ypatingiems. Lietuva - tai dovana būti savimi ir galimybė kurti ateitį.

Valstybės ordinai ir medaliai įteikti beveik 40 asmenų. Tarp jų, už nuopelnus stiprinant Lietuvos karinį bendradarbiavimą ir narystę NATO bei euroatlantinėse struktūrose apdovanotas Lietuvos kariuomenės vadas, generolas leitenantas Arvydas Pocius; Lietuvos roko grupės „Antis" lyderis ir dainininkas, jaunimo patriotizmo puoselėtojas architektas Algirdas Kaušpėdas; Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorius, režisierius, lietuvių literatūros klasikos propaguotojas Rolandas Kazlas; Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Pirmojo onkochirurgijos skyriaus vedėjas, krūtinės chirurgas onkologas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius, daktaras Saulius Cicėnas; Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės" merginų choro vadovė, mokytoja ekspertė Jolita Vaitkevičienė.

Taip pat įvertinti asmenys, nusipelnę „Dainų šventės" tradicijų puoselėjimui: Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja, aktyvi kraštotyrininkė, kultūrologė, regionų paveldo, Lietuvos kraštų etnokultūros puoselėtoja Irena Seliukaitė; Lietuvos rusų dramos teatro baletmeisterė, aktyvi dainų švenčių Ansamblių vakarų organizatorė ir režisierė, šokių ir choreografinių kompozicijų dainų šventėse organizatorė Leokadija Dabužinskaitė; lietuvių meno ansamblio „Dainava" dirigentas ir meno vadovas, Palaimintojo Jurgio Matulaičio Misijos vaikų choro „Vyturys" steigėjas ir vadovas, lietuvybės ir Lietuvos nacionalinės kultūros puoselėtojas išeivijoje (JAV) Darius Juozas Polikaitis; Lietuvos liaudies kultūros centro Etninės kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės: Lietuvos liaudies meno ir kryždirbystės tradicijų tyrinėtoja ir puoselėtoja, daktarė Elena Počiulpaitė bei tautinio archeologinio ir istorinio kostiumo puoselėtoja Lietuvoje ir pasaulyje Danutė Keturakienė.

Prezidentės dekretu apdovanojimai taip pat skirti Europos Komisijos Energetikos generalinio direktorato garbės direktoriui, Lietuvos energetinės nepriklausomybės propaguotojui Jean-Arnold Guy Marie Ghislain Vinois (Belgijos Karalystė); Lietuvos operos solistui, operinio meno ir kamerinės muzikos puoselėtojui Lietuvoje ir pasaulyje Edgarui Montvidui Prudkauskui; rašytojui prozininkui, dramaturgui, vertėjui, humanistinių vertybių puoselėtojui Jakovui Grigorijui Kanovičiui; rašytojui, Kaliningrado srities rašytojų sąjungos pirmininkui, aktyviam K. Donelaičio atminimo puoselėtojui Kaliningrade Borisui Bartfeldui. Jiems, ir kitiems asmenims, nedalyvavusiems ceremonijoje, valstybės apdovanojimai bus įteikti vėliau. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.06 10:13

Atgal