Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė aplankė Vytauto pulkų stovyklą Žalgirio mūšio lauke

2010-07-15

Ketvirtadienis, liepos 15 d. (Griunvaldas). Pasibaigus iškilmingam minėjimui Žalgirio mūšio lauke, Lietuvos Respublikos Prezidentė aplankė inscenizuotą Lietuvos karių stovyklą bei Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto vadavietę.

Stovykloje Lietuvos vadovė susipažino su atkurtais pagal autentiškus archeologijos radinius tų laikų rūbų, avalynės, įrankių bei ginklų pavyzdžiais, išklausė istorijos ir archeologijos specialistų pasakojimų apie mūšio aprūpinimą, gurguolės darbą, karių maistą, taip pat karybos būdus. Su visa šia informacija supažindinamas kiekvienas, kuris šiomis dienomis aplanko stovyklą.

"Jūsų atkurta istorinio Žalgirio mūšio autentika ir šios stovyklos dalyvių entuziazmas - yra puikus pavyzdys, kaip reikia branginti mūsų istoriją ir iš jos mokytis, įtvirtinant laisvės, lygybės ir bendradarbiavimo idealus mūsų laikų gyvenime", - sakė Lietuvos valstybės vadovė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat simboliškai išlydėjo Lietuvos bėgikus, parnešiančius Žalgirio mūšio žemės žiupsnį į Vilnių, bendravo su Lietuvos ir kitų šalių skautais.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.07.15 18:46

Atgal