Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė atidarys NATO energetinio saugumo kompetencijos centrą

2013-09-05

Ketvirtadienis, rugsėjo 5 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su NATO Generaliniu Sekretoriumi Andersu Foghu Rasmussenu rytoj (rugsėjo 6 d., 15:30 val.) atidarys NATO energetinio saugumo kompetencijos centrą. Tai - pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio NATO centras visame aljanse.

Nuo šiol svarbiausi klausimai, susiję su NATO valstybių energetiniu saugumu, bus svarstomi Lietuvoje. Centras teiks rekomendacijas ir pasiūlymus dėl efektyvių energetikos sprendimų karinėms reikmėms, identifikuos pagrindines grėsmes energetiniam saugumui, teiks rekomendacijas šalims, kaip kovoti su energetiniais iššūkiais ar kaip padėti viena kitai ekstremaliais atvejais, dalyvaus rengiant švietimo ir mokymo programas, atliks mokslinius, techninius ir akademinius tyrimus.

NATO šalių pritarimas, kad Vilniuje dar 2011 metais įsteigtas centras taptų NATO kompetencijos centru, pasiektas pernai Lietuvos vadovei dalyvaujant NATO Čikagos viršūnių susitikime. Susitkime taip pat buvo patvirtinti Baltijos šalių NATO gynybos planai, užtikrintos kolektyvinės gynybos garantijos ir neribotam laikui pratęsta oro policijos misija.

Rytoj oficialiai atidaromame centre pradės dirbti 16 žmonių. Prie jo veiklos jau įsipareigojo prisidėti Latvija, Estija, Prancūzija, Italija, Turkija ir Jungtinės Amerikos Valstijos

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Informacija atnaujinta 2013.09.05 17:12

Atgal