Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė dalyvaus Europos Vadovų Tarybos posėdyje

2014-06-25

Ketvirtadienis, birželio 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito išvyko į Belgiją, kur Ipro mieste dalyvauja Pirmojo pasaulinio karo pradžios 100-ųjų metinių minėjime, o penktadienį, birželio 27 d., Briuselyje aktualius ES klausimus svarstys Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje.

Ipro mieste minimos Pirmojo pasaulinio karo 100-osios metinės. Minėjimo ceremonijoje bus pagerbtos karo aukos. Per Ipro miestą Pirmojo pasaulinio karo metais ėjo fronto linija ir 1914-1917 m. vyko aršūs mūšiai.

Po ceremonijos Ipre įvyks neformali ES šalių vadovų vakarienė, kurios metu bus aptarti kandidatai į Europos Komisijos Prezidento postą ir ateinančių penkerių metų Komisijos veiklos prioritetai ir svarbiausi darbai.

Penktadienį, birželio 27 d., šalies vadovė Briuselyje dalyvaus ES Asociacijos sutarčių su Gruzija ir Moldova, taip pat ekonominės Asociacijos sutarties dalies su Ukraina pasirašyme. EVT posėdyje taip pat bus aptarta dabartinė saugumo situacija Ukrainoje, kurią pristatys naujasis Ukrainos Prezidentas Petro Porošenko.

Europos valstybių ir vyriausybių vadovai taip pat pareikš politinį pritarimą Lietuvai kitąmet įsivesti bendrą ES valiutą eurą.

Europos vadovai kalbės apie tolesnę ES ekonomikos raidą. Pasak Prezidentės, nors Europos ekonomika atsigauna, tačiau nedarbas vis dar išlieka aukštas, o konkurencingumas žemas. Todėl būtina ir toliau įgyvendinti priemones ES ekonomikai skatinti.

Briuselyje taip pat bus kalbama energetikos ir klimato kaitos klausimais. Pasak šalies vadovės, būtina kuo skubiau įgyvendinti Komisijos pristatytą Europos energetinio saugumo strategiją, ypač spartinti trumpojo ir vidutinio laikotarpio energetinių projektų įgyvendinimą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.25 16:12

Atgal