Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė dalyvaus neeilinėje EVT nelegalios migracijos klausimais

2015-04-22

Trečiadienis, balandžio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, balandžio 23 d., išvyksta į Briuselį, kur dalyvaus neeilinėje Europos Vadovų Taryboje.

EVT posėdis šaukiamas skubos tvarka dėl masinio nelegalių migrantų antplūdžio iš Šiaurės Afrikos ir besitęsiančios tragedijos Viduržemio jūroje, per kurią vien per kelis mėnesius žuvo 1500 žmonių.

Prezidentės teigimu, tai ne tik pietinių ES šalių, bet ir visos Europos Sąjungos problema, kuriai reikalingi kompleksiniai sprendimai ir sutelktos ES bei visos tarptautinės bendruomenės pastangos.

Pasak šalies vadovės, esminė šios tragedijos priežastis – konfliktas Libijoje. Žmonės ieško saugaus prieglobsčio Europoje, rizikuoja savo gyvybėmis ir renkasi mirtiną kelionę jūra. O iš to pelnosi nusikaltėliai ir prekeiviai žmonėmis. ES turi ne tik imtis veiksmingų priemonių kovai su prekyba žmonėmis, bet ir padėti Libijai siekiant konflikto sureguliavimo.

ES šalių ir vyriausybių vadovai svarstys Europos Komisijos parengtą 10 punktų planą Viduržemio jūros krizei įveikti. Tarp jų numatomos priemonės stiprinti ES jūrų patruliavimo operaciją „Triton“ ir praplėsti jos ribas, perimti ir naikinti prekeivių žmonėmis laivus, gerinti bendradarbiavimą renkant informaciją apie kontrabandininkų veiklą ir migracijos srautus, stiprinti bendradarbiavimą su konflikto nuniokotos Libijos kaimynėmis.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.04.22 15:55

Atgal