Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė dalyvavo Lenkijos Prezidento ir pirmosios šalies damos valstybinėse laidotuvėse Krokuvoje

2010-04-18

Sekmadienis, balandžio 18 d. (Krokuva). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo praėjusią savaitę Smolenske lėktuvo katastrofoje tragiškai žuvusių Lenkijos Prezidento Lecho Kačynskio (Lech Kaczynski) ir jo žmonos, pirmosios šalies damos Marijos Kačynskos (Maria Kaczynska) laidotuvėse.

,,Tragiškos netekties akivaizdoje Lietuva gedi kartu su visa lenkų tauta. Lenkija neteko didžio žmogaus, o Lietuva - gero ir nuoširdaus draugo. Lenkijos Prezidento ir jį lydinčių žmonių žūtis yra didžiulis praradimas ne tik Lenkijai, bet ir visai Europai", - pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Valstybės vadovė pažymėjo, jog dar prieš 600 metų lietuvių ir lenkų tautos buvo artimiausios kaimynės - ši dviejų tautų sąjunga, bendra pergalė Žalgirio mūšyje turėjo didžiulės reikšmės visai Europai. Pasak Prezidentės, lietuvius su lenkais sieja ne tik bendra istorija, bet ir ateitis laisvoje ir demokratiškoje Europoje.

„Esu tvirtai įsitikinusi, kad Prezidento Lecho Kačynskio idėjos ir nuveikti darbai niekada nebus pamiršti, o bendros iniciatyvos vykdant visam regionui ir Europos Sąjungai svarbius projektus, dar labiau pasitarnaus stiprinant strateginę mūsų šalių partnerystę", - akcentavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Savo ir visų Lietuvos žmonių vardu šalies vadovė pareiškė gilią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir visai lenkų tautai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.04.18 15:30

Atgal