Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė darbo vizito vyksta į Briuselį ir Acheną

2014-05-27

Antradienis, gegužės 27 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito išvyko į Briuselį, kur dalyvauja neformalioje Europos Vadovų Taryboje.

Belgijos sostinėje susirinkę Europos valstybių ir vyriausybių vadovai aptars šį sekmadienį įvykusių Europos Parlamento rinkimų rezultatus, kalbės apie naujosios Europos Komisijos sudėtį ir kokių svarbių darbų Europos žmonių ateičiai turėtų nedelsdama imtis naujoji Komisija.

Europos Vadovų Tarybos posėdyje taip pat bus aptarta saugumo situacija ES Rytų kaimynystėje, padėtis Ukrainoje ir šį savaitgalį joje įvykę Prezidento rinkimai, kurių pirmajame ture išrinktas Piotras Porošenka.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Ukrainoje įvykę demokratiniai rinkimai, kuriuose dalyvavo apie 60 procentų visų balso teisę turinčių rinkėjų, rodo tvirtą šios šalies žmonių apsisprendimą siekti stabilumo, atkurti taiką ir tvarką savo valstybėje.

Trečiadienį, gegužės 28 d., Prezidentė iš Briuselio vyks į Acheną. Šalies vadovė, kaip 2013 metų Karolio Didžiojo apdovanojimo laureatė, yra pakviesta dalyvauti iškilmingoje šio apdovanojimo įteikimo ceremonijoje ir su ja susijusiuose renginiuose. Šiemet šis garbingas „Politikos Oskaru" vadinamas apdovanojimas bus įteiktas ES Vadovų Tarybos Prezidentui Hermanui Van Rompuy.

Vizito Achene metu taip pat planuojami Prezidentės dvišaliai pokalbiai su ceremonijoje dalyvausiančiais Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos premjerais. 

Nuotrauka - R. Dačkaus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.05.27 08:58

Atgal