Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė: Darbštiems kaimo žmonėms nedarbas negresia

2010-04-07

Trečiadienis, balandžio 7 d. (Vilkaviškio r.). Tęsdama viešnagę Suvalkijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vilkaviškio rajono ūkininkais. Jame ūkininkauja apie 3,5 tūkstančio žmonių. Tai yra bene didžiausia ūkininkų bendruomenė Lietuvoje.


„Vilkaviškio rajonas nuo seno garsėja sumaniais ir darbščiais žemdirbiais. Tai, kad jūsų krašte nėra bankrutuojančių ūkių ir apleistų žemių, dar kartą rodo, kad esate puikus šeimyniško ūkininkavimo kaime pavyzdys", - sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.


Prezidentė itin teigiamai vertino praėjusiais metais gautą didesnį grūdų derlių, pastebimus eksporto atsigavimo ženklus ir tai, kad ūkininkai sėkmingai plėtoja ekologinę žemdirbystę, gamina konkurencingus, sveikus ir kokybiškus žemės ūkio produktus.


Valstybės vadovė išklausė Vilkaviškio rajono ūkininkų, kokių jie patiria problemų, ir atsakė į jiems rūpimus klausimus. Ūkininkai kėlė klausimą dėl paramos biodyzelino perdirbimui bei domėjosi buvusių kolūkių pastatų įsigijimo galimybėmis. Prezidentė pritarė žemdirbiams, kad siekiant išspręsti apleistų buvusių kolūkių pastatų įsigijimo problemą, reikia ieškoti teisinių sprendimų.


Valstybės vadovė ragino ūkininkus vienytis ir ieškoti bendrų sprendimų derantis su žemės ūkio produkcijos perdirbėjais dėl ūkininkams palankių supirkimo kainų.


Šiandien Prezidentė D. Grybauskaitė taip pat susitiks su Vilkaviškio rajono bendruomenės atstovais, lankysis J. Basanavičiaus gimtinėje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.04.07 14:04

Atgal