Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė domėsis nepagydomų ligonių slauga

2016-12-07

Trečiadienis, gruodžio 7 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, gruodžio 8 d., 12 val.  lankysis Vilniaus pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise – išskirtinėje gydymo įstaigoje, kurioje rūpinamasi nepagydomomis ligomis sergančiais ligoniais.

Ši gydymo įstaiga, atvėrusi duris 2012 metais, buvo įrengta ir yra išlaikoma privačių aukotojų lėšomis, prisidedant Vilniaus teritorinei ligonių kasai.

Čia medikai, psichologai, dvasininkai, teisininkai neatlygintinai padeda sunkiomis, dažniausiai onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Profesionali priežiūra ir slauga yra derinama su dvasine pagalba. Per metus stacionare pasirūpinama beveik 200 pacientų. Be to, šimto savanorių komanda kasdien vyksta pas ligonius, slaugomus namų sąlygomis. Parama teikiama ir jų šeimoms.

Senstančioje ir su demografiniais iššūkiais susiduriančioje visuomenėje tokia veikla yra labai reikalinga ir laukiama. Su sunkiai sergančių ligonių slaugos problema susiduria daugelis šeimų.   

Prezidentė su pasiaukojančiais įstaigos darbuotojais ir savanoriais kalbėsis apie savanorystę ir atjautos idėjas, paskatinančias žmones ryžtis kilniems darbams, aukoti ne tik pinigus, bet ir laiką, dėmesį labiausiai pažeidžiamiems žmonėms.   

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2016.12.08 09:10

Atgal