Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė EVT vadovui perduos bendrą Baltijos šalių vadovų laišką

2018-02-15

Ketvirtadienis, vasario 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė į Lietuvos šimtmečio iškilmes atvykstančiam Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui perduos šiandien pasirašytą Baltijos šalių vadovų laišką dėl bendrų prioritetų naujoje daugiametėje ES finansinėje perspektyvoje.

ES institucijoms ir valstybių vadovams skirtą laišką pasirašė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Latvijos Respublikos Premjeras Maris Kučinskis ir Estijos Respublikos premjeras Jüris Ratas.

Laiške išsakoma vieninga Baltijos šalių pozicija, kad naujasis daugiametis ES biudžetas turi padėti sujungti Europą moderniomis energetinėmis ir transporto jungtimis bei užtikrinti finansavimą strateginiams elektros tinklų sinchronizacijos, „Rail Baltica“ projektams. Laiške taip pat pabrėžiama, kad ES turi laikytis sutartyse prisiimtų įsipareigojimų, o tai reiškia – užtikrinti būtiną finansavimą Ignalinos AE uždarymui.

Naujasis ES biudžetas taip pat turi padėti pasiekti vienodą visos Europos šalių išsivystymą, todėl Lietuva, Latvija ir Estija pabrėžia, jog ES sanglaudos politikai turi būti skiriama pakankamai lėšų. Tai – investicija į visos ES gerovę. Baltijos valstybės sieks didesnių išmokų savo šalių žemdirbiams, kad visos Europos ūkininkams būtų sudarytos vienodos sąlygos.

Baltijos valstybėms svarbu, kad naujasis daugiametis ES biudžetas padėtų atremti saugumo iššūkius. Tam būtina deramai finansuoti ES išorės sienų apsaugą, kibernetinio ir informacinio saugumo priemones, toliau remti Rytų kaimynystės šalis.

Laiške taip pat pabrėžiama, kad ES ateičiai itin svarbu nemažinti jaunimui, mokslui, inovacijoms skiriamų lėšų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.02.15 13:45

Atgal