Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė: išplėstinis turto konfiskavimas – esminis žingsnis, stiprinant kovą su korupcija

2010-12-09

Ketvirtadienis, gruodžio 9 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė antikorupcinių įstatymų paketą: Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas dėl išplėstinio turto konfiskavimo ir Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) pataisas dėl asmenų, pranešančių apie korupciją, įslaptinimo (anonimiškumo).

"Su naujomis Baudžiamojo kodekso pataisoms teisėsaugos pareigūnai įgauna veiksmingą ginklą kovoti su korupcija. Kodekso pataisos numato, jog galės būti konfiskuojamas visas turimas turtas, nesvarbu, ar nelegaliais būdais sukauptas prieš daugelį metų, ar jau po šių pataisų įsigaliojimo, - sakė šalies vadovė. - Dabar būtina, kad teisėsaugos institucijos ir visos atsakingos žinybos padarytų viską, jog pataisytas Baudžiamasis kodeksas pradėtų realiai veikti."

Prezidentės inicijuotomis BK pataisomis įtvirtinama galimybė konfiskuoti ir visą nusikalstamais būdais sukauptą turtą ne tik iš korumpuoto asmens, bet ir iš tų, kuriems turtą asmuo perleido, siekdamas jį nuslėpti.

Pasak Prezidentės, labai svarbios yra ir Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) pataisos, leidžiančios įslaptinimą (anonimiškumą) taikyti platesniam žmonių ratui ir šitaip apsaugoti apie korupciją ir kitus nusikaltimus pranešančius žmones nuo susidorojimo ir persekiojimo.

"Raginu kiekvieną šalies gyventoją prisidėti prie kovos su kyšininkavimu. Tik aktyvi pilietinė pozicija ir asmeninis nepakantumas korupcijai padės sukurti skaidrią ir patikimą valstybę," - sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.12.09 07:25

Atgal