Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė išrinkta Pasaulio moterų lyderių tarybos pirmininke

2014-09-24

Trečiadienis, rugsėjo 24 d. (Niujorkas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke išrinkta Pasaulio moterų lyderių tarybos pirmininke. Ši taryba vienija įtakingiausias pasaulio moteris lyderes - esamas ir buvusias valstybių prezidentes ir ministres pirmininkes.

Lietuvos vadovė šios tarybos nare tapo 2009 metais. Tarybos narėmis taip pat yra Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Danijos Ministrė Pirmininkė Helle Thorning-Schmidt, Nobelio taikos premijos laureatė Liberijos Prezidentė Ellen Johnson Sirleaf, Pietų Korėjos Prezidentė Geun-Hye Park, Brazilijos Prezidentė Dilma Rousseff, Argentinos Prezidentė Cristina Fernandez de Kirchner, Bangladešo Ministrė Pirmininkė Sheikh Hasina ir kitų valstybių lyderės.

Pasak šalies vadovės, darbas šioje taryboje yra Lietuvos lyderystės įvertinimas ir dar viena galimybė mūsų šaliai tapti labiau matomai ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Vienas iš pagrindinių Prezidentės tikslų vadovaujant tarybos veiklai - dar labiau sutelkti valstybių vadoves bendriems darbams ir padrąsinti moteris visame pasaulyje tapti lyderėmis ir prisiimti atsakomybę už savo šalių ateitį.

Pasaulio moterų lyderių taryba yra forumas, leidžiantis šalių vadovėms keistis gerąja patirtimi, skatinti didesnį moterų įsitraukimą į sprendimų priėmimo procesus politikos, ekonomikos, mokslo, sveikatos apsaugos srityse ir imtis iniciatyvų sprendžiant pasaulio moterims svarbias problemas.

1996 m. buvusios Islandijos prezidentės Vigdis Finnbogadottir ir buvusios Airijos prezidentės Mary Robinson įkurtą tarybą sudaro 49 narės. Iki šiol tarybai pirmininkavo buvusi Suomijos prezidentė Tarja Halonen.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.24 14:59

Atgal