Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė išvyksta į Europos Vadovų Tarybą

2017-10-19

Ketvirtadienis, spalio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Briuselį, kur dalyvaus Europos Vadovų Taryboje (EVT). Valstybių vadovai aptars ES saugumo ir gynybos politiką, atsaką kibernetinėms grėsmėms, migracijos iššūkius, santykius su Turkija, tarptautinės politikos aktualijas, „Brexit“ derybas. ES vadovai taip pat tarsis dėl konkrečių prioritetinių ES darbų ateinantiems dvejiems metams.

Iki 2019 m. vidurio įvyks 13 aukščiausio lygio ES susitikimų, kuriuose šalių vadovai svarstys, kaip didinti euro zonos atsparumą finansinėms krizėms, skatinti ES ekonomikos augimą, mažinti socialinę atskirtį, rasti ilgalaikius sprendimus migracijos iššūkiams bei kitus ES ateičiai aktualius klausimus. Kitąmet taip pat prasidės derybos dėl naujo daugiamečio ES biudžeto, kuriame  Lietuva sieks užsitikrinti visą įmanomą finansinę paramą – sanglaudai, žemės ūkiui, strateginiams energetikos projektams ir kitoms sritims.

EVT valstybių lyderiai svarstys, kaip paskatinti Europos šalių gynybos bendradarbiavimą ir užtikrinti kibernetinį saugumą visos ES mastu. Čia svarbus ir Lietuvos indėlis – mūsų kibernetiniai pasiūlymai tampa ES gynybos ir saugumo politikos dalimi.

Vadovai taip pat apžvelgs migracijos padėtį. Nuoseklios ES šalių pastangos spręsti pamatines migracijos priežastis jau duoda rezultatų – atvykėlių į Italiją srautas per šiuos metus sumažėjo 20 procentų.

27 ES šalių vadovai taip pat aptars prieš 4 mėnesius prasidėjusias „Brexit“ derybas ir tolimesnę jų eigą.

Vadovų dėmesio reikalauja ir geopolitinės realijos. Valstybių lyderiai aptars ES ir Turkijos santykių perspektyvas, paramą Irano branduoliniam nusiginklavimui, atsaką į Šiaurės Korėjos keliamas grėsmes.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.10.18 20:33

Atgal