Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė išvyksta į Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių iškilmes Lenkijoje

2010-07-14

Trečiadienis, liepos 14 d. (Vilnius). Šiandien po oficialaus Rumunijos Prezidento vizito Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Krokuvą, kur dalyvaus Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių paminėjimo iškilmėse.

Senojoje Lenkijos sostinėje valstybės vadovė kartu su išrinktuoju Lenkijos Prezidentu Bronislawu Komarowskiu iškilmėse prie Žalgirio mūšio paminklo sakys kalbą ir Vavelio pilyje atidarys istorinę parodą „Puikios pergalės garbei". Vakare suplanuota Prezidentės Dalios Grybauskaitės dvišalė darbo vakarienė su naujai išrinktu Lenkijos Prezidentu.

„Žalgirio mūšio laimėjimas - labai reikšmingas lietuvių ir lenkų tautoms. Prieš 600 metų pasiekta pergalė nulėmė mūsų šalių, mūsų tautų, taip pat visos Europos likimą. Tikiu, kad šis laimėjimas įkvėps mus pasiekti ne mažiau reikšmingų pergalių, tik jau taikiame mūšyje už ateitį", - kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ketvirtadienį, liepos 15 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Varšuvoje išrinktojo Lenkijos Prezidento kvietimu dalyvaus Vidurio ir Rytų Europos valstybių vadovų darbiniuose pusryčiuose, vėliau Žalgirio mūšio istorinėje vietoje Griunvalde 600-ųjų Žalgirio mūšio metinių minėjime sakys sveikinimo kalbą, stebės Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių garbės sargybą, riterių kovų pasirodymą. Po iškilmių Prezidentė lankysis Malburgo pilyje ir dalyvaus iškilmingoje vakarienėje.

Į Žalgirio mūšio pergalės 600-ųjų metinių iškilmes taip pat pakviesti Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos, Ukrainos ir Moldovos valstybių vadovai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.07.14 08:29

Atgal