Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus ambasadorei Ispanijoje

2015-05-27

Trečiadienis, gegužės 27 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos ambasadorei Ispanijoje Skaistei Aniulienei.

Pasak Prezidentės, Lietuva ir Ispanija ‒ artimos partnerės Europos Sąjungoje, kurias vienija bendri interesai. Vienas jų ‒ energetikos klausimai, nes Ispanijai, kaip ir Lietuvai, labai svarbios jungtys su kontinentine Europa.

Šalies vadovės teigimu, būtina plėsti abipusį bendradarbiavimą užtikrinant saugumą regione. Ispanija su savo naikintuvais aktyviai dalyvauja oro policijos misijoje Baltijos šalyse.

Prezidentė paragino naująją ambasadorę pristatyti Lietuvą atskiruose Ispanijos regionuose, skatinti augantį lietuviškų produktų eksportą ir turizmą Lietuvoje. Praeitais metais Lietuvos ir Ispanijos prekyba paaugo 12,5 procento.

1991 m. S. Aniulienė pradėjo darbą Užsienio reikalų ministerijoje, kur dirbo įvairiuose postuose, taip pat ambasadose Danijoje ir Jungtinėje Karalystėje, buvo generalinio konsulato Čikagoje vadovė. Prieš naująjį paskyrimą ėjo ambasadorės ypatingiems pavedimams pareigas, kuravo moterų ir Demokratijų bendrijos klausimus. S. Aniulienė yra baigusi Vilniaus universitetą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.05.27 10:20

Atgal