Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus ambasadoriui Estijoje

2017-07-28

Penktadienis, liepos 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus šalies nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Estijos Respublikoje Giedriui Apuokui.

Susitikime aptarti Lietuvos ir Estijos dvišaliai ryšiai, bendradarbiavimas ekonomikos ir verslo srityse, energetinio ir regioninio saugumo klausimai. Pasak šalies vadovės, Lietuvos ir Estijos tarpusavio ryšiai ypač draugiški, glaudūs ir intensyvūs. Abi valstybes sieja bendras siekis visomis išgalėmis stiprinti regiono karinį, energetinį, informacinį ir kibernetinį saugumą, veiksmingai įgyvendinti NATO atgrasymo ir gynybos priemones, sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus su Vakarų Europos tinklais, apsaugoti strateginę infrastruktūrą nuo kibernetinių išpuolių, užkirsti kelią skleidžiamam melui ir propagandai.

Prezidentės teigimu, Lietuva taip pat yra pasirengusi bendradarbiauti ir pasidalyti pirmininkavimo ES Tarybai patirtimi. Estijai, ką tik perėmusiai vadovavimą ES Tarybai, tokia patirtis gali būti ypač naudinga.

Ambasadorius diplomatinėje tarnyboje dirba nuo 1991 m. Iki šiol ėjo ambasadoriaus ypatingiems pavedimams kibernetinio saugumo klausimais pareigas, yra dirbęs Lietuvos ambasadoje Čekijoje, ėjęs Generalinio Konsulo pareigas Čikagoje (JAV), buvo ambasadoriumi Armėnijoje. G. Apuokas už darbą, siekiant Lietuvos narystės NATO yra apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. Diplomatas kalba anglų, rusų, čekų, slovakų, lenkų ir vokiečių kalbomis.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.08.10 10:23

Atgal