Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus ambasadoriui Gruzijoje

2015-06-19

Penktadienis, birželio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos ambasadoriui Gruzijoje Giedriui Puodžiūnui.

Susitikime šalies vadovė pabrėžė, jog dvišaliai ekonominiai, kultūriniai ir politiniai santykiai tarp Lietuvos ir Gruzijos nuolat stiprėja. Prezidentės teigimu, Gruzija išlieka svarbia Lietuvos ekonomine partnere Pietų Kaukaze, todėl privaloma toliau aktyviai plėtoti verslo ryšius ir investicijas.

Pasak šalies vadovės, būtina nuosekliai didinti Lietuvos matomumą ir stiprinti gerą mūsų šalies įvaizdį Gruzijoje. Prezidentės teigimu, reikia ir toliau remti Gruzijos Vyriausybės pastangas užtikrinti šalies teritorinį vientisumą ir prisidėti stiprinant Gruzijos saugumą regioniniu ir tarptautiniu mastu.

Prezidentė naująjį ambasadorių taip pat paragino padėti Gruzijai aktyviai dalyvauti Europos Sąjungos Rytų partnerystės programoje. Valstybės vadovės teigimu, Gruzijos vadovybė turi tęsti reformas įgyvendinant reikalavimus dėl bevizio režimo su ES ir toliau nuosekliai išlaikant šalį europinės ir euroatlantinės integracijos kelyje.

G. Puodžiūnas yra baigęs istorijos studijas, nuo 1993 m. dirba Užsienio reikalų ministerijoje. Diplomatas dirbo ambasadoje Lenkijoje, buvo Protokolo departamento direktorius, ambasadorius Austrijoje, akredituotas Slovėnijai, Kroatijai, Slovakijai ir Lichtenšteinui, taip pat nuolatinis Lietuvos atstovas Jungtinių Tautų skyriuje Vienoje. Prieš paskyrimą G. Puodžiūnas ėjo Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktoriaus pareigas. Ambasadorius yra gavęs ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio ir Komandoro kryžius, moka anglų, vokiečių, lenkų, rusų ir prancūzų kalbas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.06.19 13:22

Atgal