Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus ambasadoriui Japonijoje

2018-01-29

Pirmadienis, sausio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus nepaprastajam ir įgaliotajam šalies ambasadoriui Japonijoje Gediminui Varvuoliui.

Šalies vadovė su naujuoju ambasadoriumi aptarė Lietuvos ir Japonijos santykius politikos, ekonomikos, saugumo ir turizmo srityse. Pasak Prezidentės, viena svarbiausių užduočių naujajam ambasadoriui bus plėtoti verslo ryšius. Valstybės vadovės teigimu, svarbu skatinti lietuviškų produktų eksportą ir pritraukti investicijas pažangiųjų technologijų srityse.

Prezidentė taip pat kalbėjo apie galimybes kurti naują Baltijos valstybių ir Japonijos bendradarbiavimo formatą (3+1), kuris paskatintų gynybos, ekonomikos, mokslo ryšių plėtrą. Tokį formatą šalies vadovė aptarė su šį mėnesį Lietuvoje viešėjusiu Japonijos Ministru Pirmininku Shinzo Abe. Pasak Prezidentės, daug galimybių atvers ir kitąmet turintis įsigalioti Europos Sąjungos ir Japonijos laisvosios prekybos susitarimas.

Susitikime aptartas glaudesnis bendradarbiavimas saugumo srityje, šalies vadovė pabrėžė, kad svaru plėtoti bendrus sprendimus kibernetiniam saugumui užtikrinti.

Ambasadorius taip pat akredituojamas Australijai, Filipinams, Indonezijai, Malaizijai, Naujajai Zelandijai ir Singapūrui.

G. Varvuolis studijavo politikos mokslus Prancūzijoje, diplomatinę karjerą pradėjo 1995 m., 2005–2009 m. dirbo atstovybėje prie NATO, 2009–2013 m. ėjo Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos departamento direktoriaus pareigas. 2013–2017 m. buvo ambasadorius Belgijoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.01.29 11:37

Atgal