Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus ambasadoriui JAV

2015-07-29

Trečiadienis, liepos 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Jungtinėse Amerikos Valstijose Rolandui Kriščiūnui.

Prezidentė su naujuoju ambasadoriumi aptarė Lietuvos ir JAV strateginės partnerystės stiprinimo galimybes, prie kurių prisidėtų aktyvus santykių palaikymas su JAV administracija bei Kongresu.

Aptariant dvišalį bendradarbiavimą karinio saugumo klausimais, Prezidentė pabrėžė, jog JAV yra patikima partnerė, padedanti užtikrinti Lietuvos ir viso regiono saugumą. Rusijos agresijos grėsmių akivaizdoje JAV vaidmuo yra ypač svarbus stiprinant gynybinius pajėgumus. Taip pat būtinas ir  aktyvus bendradarbiavimas sprendžiant informacinio ir kibernetinio saugumo klausimus.

Susitikime taip pat aptarti dvišaliai ekonominiai santykiai. Pasak šalies vadovės, būtina ir toliau išlaikyti bei didinti augančių ekonominių ryšių tempą. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva ir toliau nuosekliai remia pastangas kuo greičiau susitarti dėl Europos Sąjungos ir JAV laisvosios prekybos sutarties, kuri prisidėtų ne tik prie šalių tarpusavio ryšių stiprinimo, bet ir dar labiau sustiprintų ekonominius santykius.

Jungtinės Amerikos Valstijos yra svarbi Lietuvos energetinio saugumo partnerė. Pasak Prezidentės, sukūrus palankesnes sąlygas JAV dujų eksportui į Lietuvą, būtų galima užtikrinti energijos šaltinių tiekimo įvairovę ir konkurencines dujų kainas Lietuvos žmonėms.

Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvena didžiausia lietuvių bendruomenė, kurią sudaro apie 700 tūkst. iš Lietuvos kilusių žmonių. Valstybės vadovės teigimu, JAV lietuvių bendruomenė ir toliau turi išlikti aktyvi ir susitelkusi.

R. Kriščiūnas gimė 1970 m., yra vedęs, turi sūnų. 1993 m. VDU baigė verslo informatikos bakalaurą, 1994 m. Clingendael Tarptautinių santykių institute baigė Europos Sąjungos studijas. 1996 m. Ohajo universitete įgijo ekonomikos mokslų magistro laipsnį. Nuo 1993 m. pradėjo darbą užsienio reikalų ministerijoje. Nuo 2012 m. ėjo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministro pareigas. Ambasadorius kalba anglų, prancūzų ir rusų kalbomis.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.07.29 10:52

Atgal