Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus ambasadoriui Rusijoje

2015-01-09

Penktadienis, sausio 9 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos ambasadoriui Rusijos Federacijoje Remigijui Motuzui.

Prezidentė su ambasadoriumi aptarė būsimo Lietuvos bendradarbiavimo su Rusija gaires bei ES ir Rusijos santykių kryptis. Pasak šalies vadovės, Lietuvos santykiai su Rusija tiesiogiai priklauso nuo bendros politinės ir saugumo padėties mūsų regione.

Būtina koordinuoti mūsų poziciją su ES ir NATO partneriais ir tęsti praktinį bendradarbiavimą su Rusija, visų pirma atstovaujant ir ginant Lietuvos piliečių interesus. Taip pat svarbu stiprinti ryšius su Rusijos visuomene, nevyriausybinėmis organizacijomis ir toliau bendradarbiauti kultūros srityje.

Prieš paskyrimą į Rusiją R. Motuzas ėjo Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerio pavaduotojo pareigas. 2004-2006 m. diplomatas ėjo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro pareigas, 2006-2011 m. dirbo Lietuvos ambasadoriumi Švedijoje. R. Motuzas taip pat 2011-2012 m. yra vadovavęs Užsienio reikalų ministerijos Pirmininkavimo ES Tarybai departamentui. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.01.09 16:00

Atgal