Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus ambasadoriui Turkijoje

2015-06-03

Trečiadienis, birželio 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos ambasadoriui Turkijoje Audriui Brūzgai.

Prezidentė su ambasadoriumi aptarė globalaus saugumo klausimus, abiejų šalių bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose ir dvišalius santykius. Pasak Lietuvos vadovės, susiduriant su rimtais iššūkiais taikai ir saugumui, būtinas glaudus šalių bendradarbiavimas NATO.

Turkija yra svarbi Lietuvos ekonominė partnerė. Šalis sieja prekybos, investicijų, transporto, turizmo ryšiai, o prekyba su šia šalimi per ketverius metus išaugo 40 procentų. Lietuva ir Turkija turi galimybių plėtoti ekonominius santykius biotechnologijų, lazerių gamybos, maisto pramonės srityse.

Turkijai prisijungus prie kombinuotojo transporto traukinio „Vikingas“ projekto, transportas ir logistika tapo viena glaudžiausių bendradarbiavimo sričių. Šis traukinys geležinkelio bėgiais jungia Baltijos ir Juodąją jūras.

Susitikime taip pat kalbėta apie Turkijos integraciją į Europos Sąjungą. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva tvirtai remia šalies siekius ir yra pasirengusi pasidalyti savo patirtimi ir bendradarbiauti su Turkijos valdžios institucijomis per Europos Sąjungos Dvynių projektus.

1966 m. gimęs Audrius Brūzga yra vedęs ir turi du vaikus. Vilniaus universitete baigė anglų kalbą ir literatūrą. Nuo 1991 m. dirbo Užsienio reikalų ministerijoje, ambasadose Tel Avive ir Londone, ėjo ambasadoriaus pareigas Suomijoje ir JAV. Nuo 2013 m. dirbo Premjero patarėju užsienio politikos klausimais. Ambasadorius moka anglų ir rusų kalbas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.06.03 13:45

Atgal