Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadorei Austrijoje

2014-07-21

Pirmadienis, liepos 21 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadorei Austrijoje Loretai Zakarevičienei.

Susitikime Prezidentė su ambasadore aptarė dvišalį politinį ir ekonominį Lietuvos ir Austrijos bendradarbiavimą, kultūros ryšių skatinimą. Šalies vadovė pabrėžė, kad būtina išlaikyti jau ketvirtus metus iš eilės augantį prekybos tempą. Pasak Prezidentės, abi šalis sieja siekis plėtoti Europos Sąjungos makroregionines strategijas.
Prezidentės teigimu, ypač svarbi užduotis išlieka kultūrinių ryšių su Austrija plėtojimas, nes pagal apklausas austrai Lietuvą labiausiai tapatina su kultūra ir mokslu. Pasak Prezidentės, taip pat būtina stiprinti kultūrinius ir jaunimo mainus.

Prieš paskyrimą į Austriją Loreta Zakarevičienė ėjo Lietuvos ambasadorės Lenkijoje pareigas. Diplomatės karjerą Užsienio reikalų ministerijoje pradėjusi 2000 metais, L. Zakarevičienė dirbo Lietuvos Respublikos misijoje prie NATO, ambasadoje Moldovoje. Anksčiau diplomatė, turinti matematikės išsilavinimą, dirbo Seimo Pirmininko padėjėja ir atstove spaudai, taip pat Ministro Pirmininko patarėja užsienio politikai.
 
(Nuotr. R. Dačkus) 
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.21 10:45

Atgal