Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadorei Norvegijoje

2014-09-11

Ketvirtadienis, rugsėjo 11 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos nepaprastajai ir įgaliotajai ambasadorei Norvegijoje Izoldai Bričkovskienei.

Susitikime Prezidentė su ambasadore aptarė regiono saugumo užtikrinimo klausimus. Prezidentė pabrėžė, kad Norvegijos sprendimas dalyvauti Baltijos valstybių oro policijos misijoje 2015 metais yra svarbus Lietuvai.

Pasak šalies vadovės, Lietuva taip pat tikisi Norvegijos paramos dėl Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje.

Susitikime taip pat aptarti dvišaliai ekonominiai ryšiai, kalbėta apie strateginių projektų įgyvendinimą. Pasak Prezidentės, Lietuva ir Norvegija turi galimybių glaudžiau bendradarbiauti transporto ir logistikos, finansinių paslaugų, informacinių technologijų ir komunikacijų srityse.

Dvišalis kultūrinis dialogas, pasak Prezidentės, galėtų įgauti pagreitį, lietuviams Norvegijoje buriantis į bendruomenes ir organizacijas, skatinant savaitgalinių mokyklų steigimą ir veiklą.

Darbą Užsienio reikalų ministerijoje I. Bričkovskienė pradėjo 1991 metais. Diplomatė vadovavo Europos šalių departamentui, Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamentui, ėjo Lietuvos Respublikos ambasadorės pareigas Airijoje ir Slovėnijoje.

Nuotraukos - P. Peleckis 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.11 11:33

Atgal