Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadorei Vengrijoje

2014-08-18

Pirmadienis, rugpjūčio 18 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos ambasadorei Vengrijoje Rasai Kairienei. Susitikimo metu Prezidentė su ambasadore aptarė Lietuvos ir Vengrijos ekonominius ryšius, taip pat, dvišalį mokslinį ir kultūrinį bendradarbiavimą.

Prezidentės teigimu, prekybos tendencijos su Vengrija yra pozityvios, tačiau Lietuva turi toliau skatinti ekonominius ryšius bei didesnį Vengrijos investuotojų aktyvumą.

Prezidentė pažymėjo, jog daug potencialo mato plėtojant dvišalį mokslinį ir kultūrinį bendradarbiavimą. Aptariant jaunimo mainų projektus, šalies vadovė pabrėžė Lietuvos ir Vengrijos jaunimo mainų fondo veiklų įgyvendinimo siekimą, taip pat, lietuvių kalbos mokymo Vengrijoje svarbą. Pasak šalies vadovės, galima svarstyti Lietuvos ir Vengrijos susitarimą dėl bendradarbiavimo švietimo srityje.

Prieš paskyrimą R. Kairienė ėjo Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo direktorės pareigas. Diplomatės karjerą pradėjusi 1994 metais, R. Kairienė turi Nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro diplomatinį rangą. Ekonomikos ir verslo vadybos išsilavinimą turinti diplomatė anksčiau buvo URM Europos šalių departamento direktorė, Lietuvos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Danijos Karalystėje ir Islandijos Respublikoje. 54-erių metų amžiaus R. Kairienė moka anglų, rusų ir prancūzų kalbas.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.08.18 11:23

Atgal