Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Kazachstane

2014-08-18

Pirmadienis, rugpjūčio 18 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos ambasadoriui Kazachstane Vytautui Naudužui. Susitikime su naujuoju ambasadoriumi Prezidentė aptarė dvišalį ekonominį bendradarbiavimą bei Kazachstano ir Europos Sąjungos santykius.

Pasak šalies vadovės, auganti prekybos apyvarta parodė, kad Kazachstanas yra svarbiausias Lietuvos ekonominis partneris Vidurio Azijoje, todėl ypač svarbu išlaikyti ir toliau didinti prekybos apimtis tarp abiejų šalių. Prezidentė pabrėžė, jog Lietuvos kaip tranzito šalies galimybės turi būti labiau išnaudotos.

Valstybės vadovė taip pat aptarė svarbius žingsnius Europos Sąjungos ir Kazachstano bendradarbiavime. Lietuva yra suinteresuota, kad Kazachstanas šiais metais baigtų derybas dėl narystės Pasaulio prekybos organizacijoje ir kad būtų pasiektas Kazachstano ir Europos Sąjungos Tvirtesnės partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimas.

1992 metais V. Naudužas diplomato karjerą pradėjo Užsienio reikalų ministerijoje, vėliau buvo Lietuvos Respublikos atstovas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje Paryžiuje, nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Švedijos Karalystėje ir Turkijos Respublikoje. 59 metų amžiaus diplomatas turi socialinių mokslų ekonomikos krypties daktaro laipsnį, ėjo Lietuvos Respublikos ūkio ministro pareigas. Prieš paskyrimą į Kazachstaną, V. Naudužas ėjo ambasadoriaus energetikos ir transporto politikos klausimais pareigas Užsienio reikalų ministerijos Ekonominio saugumo politikos departamente.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.08.18 13:21

Atgal