Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Lenkijoje

2014-09-15

Pirmadienis, rugsėjo 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Lenkijoje Šarūnui Adomavičiui.

Susitikime Prezidentė su ambasadoriumi aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, regiono saugumo užtikrinimo klausimus. Pasak Prezidentės, abiem šalims svarbu, kad NATO vadovų susitikime priimti sprendimai būtų greitai įgyvendinti.

Susitikime aptarti Lietuvos ir Lenkijos strateginės partnerystės ir energetikos klausimai, dujų ir elektros jungčių projektų įgyvendinimas.

Lietuvos vadovė su Š. Adomavičiumi kalbėjosi ir apie lietuvių bendruomenes Lenkijoje, glaudų šalių bendradarbiavimą mokslo ir kultūros srityse.

Šalių ekonominiai santykiai pastaraisiais metais stiprėja. Tiesioginės Lenkijos investicijos Lietuvoje 2013 m. gruodžio 31 d. užėmė 2-ąją vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje dydį, o Lietuvos investicijos Lenkijoje 5-ąją vietą. 

Lietuvos ir Lenkijos diplomatiniai santykiai atkurti 1991 m. rugsėjo 5 dieną.

1951 m. gimęs ambasadorius baigė teisę Vilniaus universitete. Š. Adomavičius yra dirbęs generaliniu konsulu Varšuvoje, ambasadoriumi Vienoje, Užsienio reikalų ministerijos sekretoriumi, ambasadoriumi Romoje, Užsienio reikalų ministerijos viceministru, ESBO misijos Juodkalnijoje vadovu, ėjo Užsienio reikalų ministerijos Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos departamento direktoriaus pareigas.

Nuotraukos - M. Ambrazas 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.15 11:51

Atgal