Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Moldovoje

2018-07-31

Antradienis, liepos 31 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Moldovos Respublikoje Kęstučiui Kudzmanui.

Susitikime su naujuoju ambasadoriumi aptarta, kaip toliau stiprinti dvišalį Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimą ir padėti šiai šaliai žengti europiniu keliu.

Lietuva nuosekliai remia Moldovos europinę integraciją. Šioje valstybėje įgyvendinami 9 Dvynių projektai, kurie padeda perduoti Lietuvos patirtį vykdant įvairias viešojo sektoriaus reformas. Šalyje taip pat dirba Lietuvos muitinės, veterinarijos, statistikos ir kitų sričių ekspertai.

Prezidentė paragino naująjį ambasadorių aktyviai bendradarbiauti ne tik su Moldovos politikais ir diplomatais, bet ir pilietine visuomene, jaunimu, skatinant kovą su korupcija ir šaliai būtinų reformų įgyvendinimą.

Lietuvai naudinga stiprinti ir dvišalį ekonominį bendradarbiavimą. Šiuo metų mūsų šalies verslas investuoja į Moldovos nekilnojamojo turto, IT sektorius, apdirbimą ir gamybą, tačiau dvišalės prekybos apimtys išlieka ribotos. Dar viena ambasadoriaus užduotis – telkti ir stiprinti Moldovoje gyvenančių lietuvių bendruomenę. Šioje šalyje gyvena per 300 lietuvių.

K. Kudzmanas yra dirbęs Lietuvos ambasadoje Rusijoje, taip pat buvo ambasadoriumi Azerbaidžane ir Turkijoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.07.31 12:05

Atgal