Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Prancūzijoje

2014-07-15

Antradienis, liepos 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Prancūzijos Respublikoje Daliui Čekuoliui.

Susitikime Prezidentė pabrėžė dvišalių santykių bei bendradarbiavimo Europos Sąjungoje taip pat saugumo ir ekonomikos srityse svarbą. Prezidentės teigimu, ypač svarbu siekti kuo didesnio Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimo gynybos srityje.

Aptardama dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, Prezidentė pažymėjo, kad Prancūzijos parama yra labai svarbi Lietuvai siekiant narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO). Taip pat svarbu skatinti lietuviškų prekių eksportą, kviesti investuoti Lietuvoje.

Prieš paskyrimą Dalius Čekuolis ėjo Užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriaus pareigas. 1990 metais karjerą pradėjęs diplomatas ankščiau yra dirbęs Užsienio reikalų ministerijos viceministru, dirbo ambasadoriumi Danijoje, Belgijoje, Portugalijoje, taip pat nuolatiniu atstovu Jungtinėse Tautose. 55 metų diplomatas moka anglų, prancūzų, ispanų, rusų ir portugalų kalbas. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.15 11:48

Atgal