Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Rumunijoje

2014-09-17

Trečiadienis, rugsėjo 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Rumunijoje Arvydui Pociui.

Susitikime Prezidentė su ambasadoriumi aptarė abiem šalims svarbius regiono saugumo klausimus, NATO vadovų susitikime išreikštą bendrą Lietuvos ir Rumunijos poziciją. Prezidentė pabrėžė, jog greitas Velse pasiektų susitarimų įgyvendinimas yra svarbus abiem valstybėms. Rumunija 2007 m. jau dalyvavo Baltijos oro policijos misijoje Šauliuose.

Pasak šalies vadovės, Lietuva ir Rumunija turėtų plėtoti dvišalį bendradarbiavimą Europos Sąjungoje, taip išnaudojant bendrus interesus Rytų kaimynystės, Europos Sąjungos plėtros klausimais.

Susitikime aptarti dvišaliai ekonominiai ryšiai, kurie šiuo metu nėra intensyvūs. Pasak Prezidentės, reikia skatinti lietuviškų prekių eksportą. Taip pat kalbėta apie galimybes išnaudoti bendradarbiavimą „Vikingo" projekte.

Lietuvos ir Rumunijos diplomatiniai santykiai atkurti 1991 rugsėjo 13 d.

1957 m. gimęs A. Pocius baigė Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą. Ambasadorius kalba anglų, vokiečių, rusų ir lenkų kalbomis. 2009-2014 m. ėjo Lietuvos Respublikos kariuomenės vado pareigas.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.17 15:14

Atgal