Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Švedijoje

2011-09-28

Trečiadienis, rugsėjo 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Švedijos Karalystėje Eitvydui Bajarūnui.

Prezidentė pabrėžė, kad aktyvus regioninis bendradarbiavimas, geri ir stiprūs santykiai su Šiaurės valstybėmis yra viena pagrindinių Lietuvos užsienio politikos krypčių.

Pasak šalies vadovės, šiuo metu, plėtojant Lietuvos ir Švedijos santykius, svarbiausia tęsti bendrus projektus bei įgyvendinti visas dvišales bendradarbiavimo galimybes energetikos ir ekonomikos srityse.

48 metų E. Bajarūnas darbą Užsienio reikalų ministerijoje pradėjo 1994 metais. Per savo diplomatinę karjerą ambasadorius dirbo patarėju Lietuvos misijoje prie NATO Briuselyje, vadovavo URM Užsienio politikos planavimo skyriui bei dvišalių santykių ir Europos šalių departamentams. 2005-2008 m. diplomatas ėjo Lietuvos generalinio konsulo pareigas Sankt Peterburge. Prieš paskiriamas į Stokholmą, E. Bajarūnas dirbo Užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi.

Lietuvos ir Švedijos diplomatiniai santykiai atkurti 1991 m. rugpjūčio 28 dieną. Diplomatas yra penktasis Lietuvos ambasadorius Švedijoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.09.28 11:06

Atgal