Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė įteikė valstybinį apdovanojimą Marijui Mikutavičiui

2014-04-29

Antradienis, balandžio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už kūrybą, sutelkiančią lietuvius visame pasaulyje, ir pilietinį aktyvumą ordino „Už nuopelnus Lietuvai" medaliu apdovanojo Marijų Mikutavičių.

„Kūryba, kuri paliečia kiekvieno lietuvio širdį ir skatina pasididžiavimą savo šalimi, įkvepia tikėjimo ir stiprybės, yra meilės Lietuvai įrodymas. Svarbu, kad garsūs muzikos bendruomenės žmonės savo pavyzdžiu paskatina jaunimą būti pilietišką, branginti laisvę ir jausti atsakomybę už savo šalį", - sakė Prezidentė.

Muzikos atlikėjas ir kompozitorius Marijus Mikutavičius apdovanotas už tai, kad sukūrė tautos dvasią stiprinančias dainas „Trys milijonai", „Nebetyli sirgaliai" ir „Aš tikrai myliu Lietuvą", taip pat už dalyvavimą labdaros aukcione, kurio metu surinktos lėšos buvo perduotos emocinės paramos tarnybai „Jaunimo linija", skulptūros projekte „Laisvės kelias", labdaros aukcione „Išsipildymo akcija 2012" ir kituose pilietiniuose projektuose.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai" medaliu apdovanojami asmenys už nuopelnus garsinant Lietuvos vardą kultūros, mokslo, švietimo, verslo, gamybos, sveikatos, socialinės apsaugos, karybos, sporto, ūkio ir kitose srityse, taip pat už humanitarinę pagalbą Lietuvai.

Apdovanojimas skirtas Valstybės atkūrimo dienos proga, tačiau Vasario 16-ąją atlikėjas jo atsiimti negalėjo. Balandžio 19-ąją Marijus Mikutavičius šventė savo gimimo dieną.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.04.29 11:01

Atgal