Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė kreipėsi į Seimą dėl Aukščiausiojo Teismo teisėjų skyrimo

2014-09-16

Antradienis, rugsėjo 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, gavusi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Pirmininko teikimą ir vienbalsį Teisėjų tarybos pritarimą, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu, kreipėsi į Seimą dėl Vilniaus apygardos teismo teisėjų Vytauto Zeliankos ir Andžejaus Maciejevskio skyrimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjais.

Teisėjas V. Zelianka, šiuo metu einantis Vilniaus apygardos teismo pirmininko pareigas, darbą pradėjo prieš 15 metų Zarasų rajono apylinkės teisme, vėliau dirbo Vilniaus miesto 3-iajame apylinkės ir Vilniaus apygardos teismuose, 2012 m. tapo šio teismo pirmininku. V. Zelianka yra buvęs Teisėjų garbės teismo narys, o nuo 2012 m. yra Teisėjų tarybos narys.

A. Maciejevskis teisėjo karjerą pradėjo Molėtų rajono apylinkės teisme 2002 m., vėliau dirbo teisėju Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme, o nuo 2008 m. yra Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas.

Aukščiausiasis Teismas formuoja vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką, aiškinant ir taikant įstatymus ir kitus teisės aktus. Šiuo metu Lietuvos Aukščiausiajame Teisme yra užimti tik 28 iš 35 teisėjų etatų.

Valstybės vadovė dar birželio mėnesį kreipėsi į Seimą dėl Lietuvos apeliacinio teismo teisėjos Laimos Garnelienės ir Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanės profesorės Rimos Ažubalytės skyrimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjomis.

Aukščiausiojo Teismo teisėjus skiria ir atleidžia Seimas Respublikos Prezidento teikimu.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.16 14:46

Atgal