Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė kviečia Seimą susitelkti dėl Lietuvos saugumo

2014-09-08

Pirmadienis, rugsėjo 8 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Seimo valdyba aptarė svarbiausius Seimo rudens sesijos darbus. Pristatydama naujas įstatymų iniciatyvas valstybės vadovė akcentavo geopolitinės situacijos išskirtinumą, iš visų politikų reikalaujantį susitelkti prie šalies saugumo uždavinių.

„Naujausi NATO partnerių įsipareigojimai mus ginti yra labai reikšmingi. Mūsų pareiga būti ir patiems pasirengusiems užtikrinti šalies saugumą", - sakė Prezidentė, kalbėdama apie pagrindinį dabarties prioritetą.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad formuojant pirmąjį biudžetą eurais svarbu laikytis pasiekto partijų susitarimo dėl krašto apsaugos finansavimo didinimo. Parlamentas turi įstatymų galia apsaugoti informacinę šalies erdvę.

Pasak Prezidentės, Lietuvos ekonomika taip pat gali susidurti su nemažais iššūkiais, kurių pirmuosius ženklus šalies ūkis jau pajuto. Todėl svarbu užbaigti pasirengti euro įvedimui ir neleisti, kad prasidėjusį ekonomikos augimą stabdytų korupcija, populistiniai sprendimai ir vidaus nesutarimai.

Prezidentė jau pasiūlė Seimui į rudens sesijos darbotvarkę įtraukti 13 naujų įstatyminių iniciatyvų ir 11 anksčiau inicijuotų įstatymų bei kitų teisės aktų projektų.

Tarp Prezidentės siūlomų iniciatyvų - korupcijos prevencijos priemonių tobulinimas, nelegalaus darbo masto mažinimas ir kiti.

„Įstatymai turi įtvirtinti teisę į orų gyvenimą ir garantuoti teisingumą, kurio Lietuvos žmonės dažnai pasigenda. Šiandien minint Tarptautinę raštingumo dieną linkiu, kad priimami įstatymai būtų kokybiški, skaidrūs ir raštingi. Palaikysiu visas iniciatyvas, kuriomis bus siekiama žmonių gerovės ir valstybės saugumo užtikrinimo", - pabrėžė Prezidentė. 

Nuotraukos - P. Peleckis 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.08 11:09

Atgal