Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė lankysis Lietuvos kultūros sostinėje Panevėžyje

2014-01-30

Ketvirtadienis, sausio 30 d. (Vilnius). Penktadienį, sausio 31 dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankysis Panevėžyje, kuriam šiemet suteiktas Lietuvos kultūros sostinės vardas. Šalies Prezidentė dalyvaus atidarymo renginyje, susitiks ir bendraus su panevėžiečiais.

Vizito metu Prezidentė domėsis, kaip Panevėžys pasirengęs išnaudoti Lietuvos kultūros sostinės galimybes. Pasak Prezidentės, kultūros sostinės titulas panevėžiečiams - didelės galimybės ir nemenka atsakomybė kaip galima plačiau pristatyti savo krašto menininkus ir jų kūrybą Lietuvai. Tai puiki proga savo idėjomis ir iniciatyva prie renginių organizavimo prisidėti ir visiems miesto gyventojams.

Teatrais garsėjančiame mieste Prezidentė apsilankys unikaliame, vieninteliame Europoje Panevėžio lėlių vežimo teatre. Kiekvieną vasarą šio teatro aktoriai arklių traukiamu vežimu vyksta gastrolių po Lietuvą, aplanko miestus ir atokiausius kaimelius, kuriuose nėra jokių kultūros židinių.

Prezidentė taip pat dalyvaus Panevėžio kraštotyros muziejaus rengiamoje akcijoje „96 sveikinimai Lietuvai su Valstybės atkūrimu" ir užrašys savo palinkėjimą Lietuvai. Panevėžio muziejus prisijungė prie Prezidentės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk išradingai".

Visus metus truksiančioje kultūros sostinės programoje Panevėžyje numatyti keli šimtai renginių, didelis dėmesys bus skirtas pažinčiai su pasaulio šalių kultūromis per šokį, dailę, muziką, paskaitas. Kita kultūros sostinės programa pagrįsta kultūros savanoryste, į ją tikimasi įtraukti įvairaus amžiaus panevėžiečius ir taip juos paskatinti aktyviai dalyvauti renginiuose bei mokytis naujų dalykų. Didelis dėmesys bus skiriamas nacionalinės reikšmės renginiams - tradiciniams miesto renginiams ir didiesiems metų įvykiams.

Vizito programa

16.30 Tiesioginis Prezidentės interviu Panevėžio radijui „Pulsas"

17.00 Prezidentė lankysis Panevėžio lėlių vežimo teatre (Respublikos g. 30, Panevėžys)

Žiniasklaidos dėmesiui: galimybė filmuoti ir fotografuoti.

18.00 Prezidentė dalyvaus Lietuvos kultūros sostinės atidarymo renginyje (Laisvės a., Panevėžys)

Žiniasklaidos dėmesiui: galimybė filmuoti ir fotografuoti.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.01.30 16:02

Atgal